💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
2 жовтня 2024, 17:34
2024-10-02
«Податкова примусово анулювала наше свідоцтво платника єдиного податку, пояснень досі немає». Як телеком-провайдери переходять на (тепер обов'язкову для себе) загальну систему оподаткування, яку раніше анонсував Гетманцев
З 1-го жовтня телеком-провайдери, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, зареєстровані як фізособи-підприємці (ФОП), мають перейти на загальну систему. Таким чином податкова має намір отримати додаткові надходження до бюджету у розмірі 3-4 млрд грн на рік.
Цьому передувало те, що 1-го серпня голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев заявив, що через нібито «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків. І додав, що держава має інструменти, щоб приводити бізнес «до тями».
Ми запитали телеком-провайдерів, як вони виконують нову постанову держави та які це має наслідки для їхнього бізнесу.
Звісно, це призведе до здорожчання послуг. Плануємо підвищення цін на рівень 15-20% з 1-го листопада.
Чи може мій бізнес продовжувати роботу в таких умовах? Залежить від того, що податкова буде робити далі. Якщо почне блокувати рахунки чи щось таке, звісно, що це буде дуже тяжко.
В групі наших компаній ФОПів немає, але наприклад у Київській області у мене є провайдер на ТОВ «спрощенці».
Особисто «Павутину» ці зміни торкаються в меншій мірі. Я є членом правління ІнАУ (Інтернет Асоціація України — ред.), тому я ретранслюю інтереси галузі. І особлива небезбека зараз саме у сільких провайдерів. Також під величезним ударом невеликі провайдери з маленьких міст.
Найгірше те, що великі гравці можуть маніпулювати податками і завдяки послугам моноплії у мобільному зв’язку, вони перекривають, кроссубсидують свої витрати на фіксованому зв’язку. Відповідно, в них найнижці ціни або зосвім безкоштовні послуги. Держава саме від фікси (фіксований Інтернет — ред.) не отримує податків від них. Але подача ними маніпулятивних звітів, де витрати і податки перекладаються з «мобіли» на «фіксу» і ось «красива картинка».
Зростання тарифів за послуги є у всіх, і воно пов’язане з багатьма факторами. Це зростання заробітної плати співробітників, збільшення курсу долару, потреба у величезній кількості акумуляторів, зростання вартості електрики тощо.
У нас Інтернет дорожчає залежно від пакетів від 40 грн до 120 грн. Найбільше дорожчає в сільській місцевості — там подорожчання становить 60 грн-120 грн.
Ми надіслали запити ще декільком телеком-провайдерам. Але на момент виходу матеріалу не отримали від них відповіді, тому стаття може доповнюватися.