Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
2 серпня 2024, 14:36
2024-08-02
В ІнАУ говорять, що ДПС уже відмовляє невеликим провайдерам у спрощеному оподаткуванні. Деяким компаніям вдається оскаржувати це рішення в суді
Інтернет Асоціація України заявила, що Державна податкова служба почала відмовляти малим і мікропровайдерам у праві на спрощену системи оподаткування. dev.ua отримав від гравців ринку кілька таких рішень ДПС.
Інтернет Асоціація України заявила, що Державна податкова служба почала відмовляти малим і мікропровайдерам у праві на спрощену системи оподаткування. dev.ua отримав від гравців ринку кілька таких рішень ДПС.
«Державна податкова служба без жодних правових підстав, в умовах відсутності впродовж понад 2,5 роки відповідних змін як у галузевому, так і в податковому законодавстві України, почала відмовляти підприємствам малого та мікробізнесу — постачальникам послуг доступу до мережі „Інтернет“ у праві використання спрощеної системи оподаткування», — йдеться у відкритому листі ІнАУ до президента України Володимира Зеленського.
Це звернення стало реакцією Асоціації на публікацію голови Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данила Гетманцева, який заявив, що через «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків. Він додав, що держава має інструменти, щоб приводити бізнес «до тями».
У документах, які у своє розпорядження отримав dev.ua, йдеться про анулювання реєстрації платників єдиного податку двох тернопільських провайдерів «БіттерНет» і «Гольфстрім». Рішенням Тернопільський відділ податків і зборів із юридичних осіб їх виключили з реєстру платників єдиного податку 1 липня 2024 року.
Разом із тим у Єдиному державному реєстрі судових рішень є кілька випадків, коли невеликим провайдерам вдавалося оскаржувати подібні ухвали ДПС.
Зокрема, провайдер BilgorodNET домігся скасування рішення Головного управління ДПС у Київській області про виключення з реєстру платників єдиного податку. Провайдер вказав, що включений до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг лише як постачальник електронних комунікаційних послуг із надання послуги доступу до мережі «Інтернет».
Суд вирішив, що ДПС не було надано будь-яких доказів, які б свідчили про те, що BilgorodNET використовував у своїй діяльності обладнання, станційні та лінійні споруди, призначені для утворення телекомунікаційних мереж (що є порушенням умов спрощеного оподаткування), тому його аргументи про необхідність провайдера перейти на загальну систему оподаткування є необґрунтованими.
Також суд став на бік одеського провайдера «Елан-Інет», що оскаржував рішення Головного управлінням ДПС в Одеській області. Підставою для анулювання реєстрації провайдера як платника єдиного податку також було здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
У цій справі вказується, що «навіть у разі наявності в позивача власної телекомунікаційної мережі та її технічного обслуговування, така діяльність ні у якому разі не може бути наданням послуг із технічної експлуатації телекомунікаційної мережі». А тому не може бути підставою для зняття зі спрощеного оподаткування.
Нагадаємо, що Микола Кучерук, директор інтернет-провайдера Elite-Line з Краматорська, опублікував розлогу відповідь голові Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данилу Гетманцеву. За його словами, Гетманцев без «усіляких аргументів» стверджує про те, що інтернет-провайдери не сплачують податки, купують сіре обладнання, мають гіршу якість і не дбають про персональні дані абонентів.
«Невеликі та середні провайдери є рушієм прогресу». Директор інтернет-провайдера з Краматорська не погодився з аргументами Гетманцева про «сірий» ринок інтернет-зв’язку
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.