💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Ігор Вишневський Гаряченьке
16 вересня 2024, 10:30
2024-09-16
UPD. Рада може скасувати пільги для понад 50 млн посилок, які українці замовляють на AliExpress, Temu та eBay: що про це думають гравці ринку
Голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував, що у парламенті працюють над законопроєктом щодо скасування митних пільг для міжнародних посилок.
UPD: 16.09.2024 матеріал доповнений позицією Meest Group
На сьогодні на закордонні посилки ціною до 150 євро не нараховуються мито та ПДВ, що дозволяє українцям замовляти недорогі товари з закордонних маркетплейсів, а операторам ринку поштових послуг залучати значну клієнтську базу. Водночас, якщо таке пільгове оподаткування буде скасовано, «правила гри» суттєво зміняться як для операторів, так і для користувачів.
Журналісти dev.ua дізналися про реакцію великих гравців ринку на таке потенційне нововведення.
UPD: додаємо коментар маркетинг-директорки Meest Group Марти Янків на цю тему:
На думку Марти Янків, радикальні обмеження призведуть до тінізації бізнесу та збільшення «сірих схем». Як приклад вона наводить так звані «буси»: приватні перевізники, які завозять в Україну будь-що, уникаючи декларування, відповідно, сплати податків.
На переконання Meest Group, велике джерело додаткових бюджетних надходжень можна отримати, врегулювавши саме такі «сірі» схеми.
«І наші західні партнери з цим погоджуються. Наприклад, спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер під час нещодавнього візиту до України заявила, що під час війни важливо сфокусуватися саме на подоланні корупції та нелегальних операцій замість того, щоб підвищувати податки для звичайних громадян», — зазначає вона.
Зі слів Янків, загалом ринок готовий до змін, але йому потрібен час. Вона наводить приклад впровадження спеціальної системи IOSS (Import One Stop Shop), яка спрощує декларування та сплату ПДВ, у країнах ЄС.
«На її розробку та імплементацію пішло кілька років. Для ефективної роботи ринку українським компаніям також потрібен час і зрозумілі правила. Для цього спочатку треба удосконалити законодавство, зокрема, Митний кодекс і закон „Про електронну комерцію“, щоб забезпечити прозорі механізми роботи. Це тривалий процес, але потрібний — без належної підготовки різке впровадження змін призведе лише до негативних наслідків», — робить висновки вона.
Інші учасники ринку міжнародної доставки акцентують увагу на тому, що часто стикаються з оновленнями митних правил у різних країнах світу, і регулювання в Україні — не найбільш строге.
У свою чергу, український ритейл вказує на те, що йому все важче працювати в цих умовах, і він не має тих привілеїв, які мають закордонні маркетплейси.
Тим часом, народний депутат Ярослав Железняк сьогодні зранку у Facebook написав про можливий колапс, який ризикує виникнути, якщо всі наявні посилки будуть відправлені на розмитнення.
Також він навів статистику, згідно з якою за першу половину 2024 року в Україну надійшло 33,9 млн посилок, і на розмитнення потрапляє лише кожна 125-та з них, або 0,8%. Що ставить під сумнів економічні зиски щодо наповнення бюджету в результаті змін до законодавства. Депутат також навів таблицю з такою статистикою:
Варто додати, що пізніше той же Ярослав Железняк у своїму ТГ-каналі заспокоїв, що наразі «поки ніхто нічого не розробляє».
Що стосується статистики за минулий рік, то у 2023 році в Україну ввезли близько 52 млн посилок вартістю 62,12 млрд грн. При цьому ціна 51,5 млн посилок не перевищувала ліміт у 150 євро.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Пишіть правду, буде мито на всі посилки, не тільки з 45 євро, про це розповідали люди які мають відношення до нової пошти. І перестаньте порівнювати з податками і митом Європи, поки ми не вийдемо на рівень життя ЄС, треба робити це поступово і пропорційно платоспроможності населення. А саме головне це те що депутатам нема що їсти, бо тільки їм у теперішній час підвищують зарплати, пухнуть від голода бідолашні.
Пишіть правду, буде мито на всі посилки, не тільки з 45 євро, про це розповідали люди які мають відношення до нової пошти. І перестаньте порівнювати з податками і митом Європи, поки ми не вийдемо на рівень життя ЄС, треба робити це поступово і пропорційно платоспроможності населення. А саме головне це те що депутатам нема що їсти, бо тільки їм у теперішній час підвищують зарплати, пухнуть від голода бідолашні.