🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Таке життя
26 грудня 2024, 10:10
2024-12-26
Редакція dev.ua, фірми, користувачі й навіть держустанови отримали нову спам-розсилку начебто від «Нової пошти». У чому її небезпека і що з цим робить НП
Напередодні редакція dev.ua і багато користувачів отримали розсилку начебто від компанії «Нова пошта», у якій заявлялося про фейкову заборгованість із договору між компанією-отримувачем листа і поштовим оператором. У разі непогашення заборгованості у листі містилася погроза звернутися до суду для стягнення «боргу».
Редакції dev.ua шахраї «нарахували» від імені НП майже 65 000 грн, але їхні фінансові вимоги, судячи зі скриншотів користувачів, були різними.
Цікаво, що серед адрес розсилки були й урядові установи. У додатку до листа містився файл для завантаження начебто з копією «передсудової претензії» й «оновленим рахунком», при відкритті якого девайс користувача опинився би під ризиком.
Своєю чергою, «Нова пошта» відреагувала на цей інцидент, зазначивши, що підрозділ кібербезпеки компанії працює над блокуванням мережі серверів, із яких відбуваються такі розсилки.
«Зловмисники використовують довіру до відомих брендів і маніпулюють чутливою інформацією — у цьому випадку заявляють про борг», — зазначили в «Новій пошті».
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)