Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Марія БровінськаРобота
8 липня 2024, 08:11
2024-07-08
«Ви мене вже в секретарі записали». Рекрутерка оприлюднила переписку з кандидатом, який попросив нагадати про зустріч напередодні співбесіди. Айтівці мають питання до етики спілкування
Рекрутерка Онисія Бабак розповіла про випадок з власної практики, коли кандидат, погоджуючи дати співбесіди, попросив нагадати про неїт напередодні зустрічі.
Рекрутерка Онисія Бабак розповіла про випадок з власної практики, коли кандидат, погоджуючи дати співбесіди, попросив нагадати про неїт напередодні зустрічі.
«Будні рекрутера. Проте одразу зрозуміло, чи треба запрошувати на співбесіду…», — написала фахівчиня і додала скриншот переписки.
Допис Онисії активно обговорюють в LinkedIn айтівці. І в них чим ало питань до етики ділового спілкування.
DevOps engineer Сергій Р. вважає, що нічого дивного у прохання кандидата немає. «На мою думку, все просто. Вам потрібен кандидат — то так, ви маєте нагадати або направити запрошення в листі. Ви ж відповіли «я вам зараз скину лінку і все» — типу мені плювати, свою роботу я вже зробила. А коментар про секретарку — відверте хамство. І «)» це не змінює. Я б просто на це відповів «дякую, далі немає сенсу продовжувати» і закрив бі для себе це питання. І цю «компанію», — пише айтівець.
Він розповів, що й сам був у такій сутуації — коли просто не встигаєш все запам’ятовувати чи тримати в голові, бо є справді важливіші справи. «І це не перебільшення. З вас би „корона не впала“, а людина б оцінила турботу. А тепер -навпаки, оцінить якість комунікації в компанії. Бо ви презентуєте компанію кандидату. І не треба про „тайм-менеджмент“. Це трохи в цьому контексті виглядає смішно», — зазначив Сергій.
Системний адміністратор Володимир Янчик згадує, часи, коли рекрутери пропонували варіанти, нагадували «На пів року, ріке, 2-3 роботі в компанії ще відмічати ходили разом. Для нормальної людини робота — не головне у житті», — каже він.
Віталій Бузовський, Full Stack Python/React developer, припускає, що рекрутерка не так зрозуміла кандидата. «Можливо, він мав на увазі повідомити про час зустрічі хоча б за дві години, щоб у нього був час підготуватися. Можливо, слід було запитати у кандидата, чи буде йому зручно, якщо я вам скину посилання на зустріч із заздалегідь визначеним часом», — зазначає айтівець.
Нічого крамольного в тому що хтось ввічливо попросив нагадати про зустріч, не бачить і Анатолій Габуза, Engineering Manager. «З чату виглядає, що саме ви, як зацікавлена сторона, ініціювали цей контакт», — каже він. Анатолій радить використовувати тули до резервування зустрічей (calendly чи щось подібне).
«Невже на ринку така кількість кандидатів, що ви дозволили собі його зрізати, бо він попросив нагадати про дзвінок (як він міг)?», — запитує Senior Data Engineer Павло Рощина.
Втім, рекрутери не розділяють бачення кандидатів.
Recruitment Manager, Career advisor.15 год» Уявляю шок рекрутера в Польщі чи Німеччині від такого райдеру кандидата. Це дуже смішно», — зазначила рекрутерка Ганна Янкіна.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі