🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоРобота
4 березня 2024, 18:05
2024-03-04
«Покажіть нам, що вмієте»: CEO компанії хоче знищити резюме як інструмент для працевлаштування. Ось її доводи на користь тестів
У 2018 році Кх’яті Сундарам протягом 8 місяців не могла знайти роботу, хоча в її резюме був вказаний ступінь MBA, JPMorgan, і шість років керування стартапом. Вона відгукнулася на понад 500 вакансій, у відповідь отримала декілька безрезультативних співбесід, а один з рекрутерів сказав, що її резюме не підходить, оскільки її досвід був надто різноманітним.
Зараз Сундарам працює гендиректоркою компанії Applied, де приймають на роботу за результатами коротких тестів. Вона поставила собі за мету знищити резюме — або принаймні зменшити його роль у найманні.
«Ми не дивимося на чиїсь резюме, ніколи», — сказала Сундарам в інтерв’ю Business Insider, маючи на увазі те, як вона наймає працівників в Applied. Сундарам хоче, щоб інші керівники наслідували її приклад, адже робоча біографія кандидатів — і навіть досвід роботи — не завжди є гарним показником того, хто досягне успіху на тій чи іншій посаді. А резюме може зробити кандидатів вразливими до упередженості в процесі найму.
Покажіть нам, що вмієте
Однією з популярних ідей, що поширюється серед HR-відділів, є концепція «найму на основі навичок». Такий підхід дозволяє роботодавцям зосередитися на здібностях кандидата, а не на традиційних критеріях, таких як диплом про вищу освіту чи досвід роботи. Один зі способів оцінити навички — це зробити те, що роблять Applied та інші компанії: запропонувати кандидатам пройти тест.
Сундарам каже, що тестування може допомогти зробити працевлаштування справедливішим. Компанія може використовувати лише п’ять-шість запитань у тесті, які допоможуть визначити відповідних кандидатів на роботу. Під час статистичного аналізу Applied виявила, що 60% із приблизно 25 000 найнятих через їхню платформу були проігноровані на основі їхніх резюме.
В одному невеликому дослідженні цей підхід привів до того, що на дві третини більше жінок отримали роботу в STEM-галузях. А в іншому більш масштабному дослідженні, за даними компанії, кількість темношкірих кандидатів, які отримують роботу у сфері фінансів та консалтингу, зросла майже на 80%.
Applied не єдина компанія, яка вважає, що тести — це ефективніший спосіб визначити найкращих кандидатів. SHL, глобальна компанія з відбору талантів, пропонує 15-хвилинне оцінювання, яке роботодавці можуть проводити з кандидатами. Тест вимірює 96 soft skills — наприклад, те, як людина спілкується, наскільки вона вміє консультувати або переконувати. SHL також розробила сотні тестів, які перевіряють конкретні ділові та технічні здібності, включаючи симуляції кодування більш ніж 50 мовами.
Марлен Данн, головний консультант з підбору персоналу в SHL Americas, розповіла Business Insider, що оцінки однакові для всіх кандидатів і розроблені таким чином, щоб відповідати посаді. За її словами, тести можуть допомогти виявити кандидатів, які можуть не мати певного досвіду, зазначеного в резюме, але можуть добре підходити для роботи.
«Компанії готові робити ставки на людей, які, на їхню думку, принаймні мають потенціал продемонструвати або відповідати певним навичкам, які їм потрібні, навіть якщо вони не мають достатньо досвіду роботи», — зазначає Данн.
Дослідники виявили, що коли з резюме вилучають інформацію про стать чи етнічну приналежність, люди з різним бекграундом отримують більше шансів на працевлаштування. Це може підвищити ймовірність того, що, наприклад, жінки знайдуть роботу у сфері технологій.
Крім того, за словами Данн, тестування на ранній стадії процесу відбору допомагає не витрачати час на кандидатів, які не підходять.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі