Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
31 жовтня 2024, 09:46
2024-10-31
Для дронів розробили «котячі очі», щоб могли розпізнавати об'єкти в різних умовах освітлення: як працює нова система комп’ютерного зору
Учені розробили нову систему комп’ютерного зору за дизайном котячого ока, яка допоможе дронам та іншим військовим роботам краще виявляти та розпізнавати об'єкти, наприклад, під час дощу, туману чи в темряві. Крім того, система використовує нейронну мережу для обробки інформації.
Учені розробили нову систему комп’ютерного зору за дизайном котячого ока, яка допоможе дронам та іншим військовим роботам краще виявляти та розпізнавати об'єкти, наприклад, під час дощу, туману чи в темряві. Крім того, система використовує нейронну мережу для обробки інформації.
Система зору, розроблена вченими Інституту науки і технологій Кванджу (GIST) у Південній Кореї, використовує вдосконалені лінзи та датчики, пише LiveScience.
Чому котяче око
Удень зіниця кота має форму вертикальної щілини, яка фільтрує світло й зменшує відблиски, допомагаючи коту сфокусуватися. Уночі зіниця розширюється, щоб впустити більше світла, а сітловідбивальний шар, який називається tapetum lucidum, покращує зір, відбиваючи видиме світло назад через сітківку й збільшуючи кількість світла, доступного для фоторецепторів.
Аналогічно, нова система включає щілиноподібну діафрагму, яка допомагає відфільтрувати непотрібне світло й виділити ключові об'єкти в яскравих умовах, а потім використовує сітловідбивальні шари, подібні до тих, що розташовані в очах котів, для покращення видимості в умовах низької освітленості.
«Роботизованим камерам часто важко помітити об’єкти на жвавому або закамуфльованому фоні, особливо коли змінюються умови освітлення. Наш дизайн розв’язує цю проблему, дозволяючи роботам розмити непотрібні деталі та зосередитися на важливих об’єктах», — розповідає професор електронної інженерії Янг Мін Сонг.
І оскільки система комп’ютерного зору покладається на спеціалізовані лінзи, а не на потужну комп’ютерну обробку, вона більш енергоефективна, додав Сонг.
Що показало тестування
Тест показав, що система добре розмиває фонові об’єкти, зберігаючи фокус на цільовому об’єкті. Учені також використовували нейронну мережу — набір алгоритмів машинного навчання, призначених для обробки інформації подібно до людського мозку — щоб допомогти системі краще сприймати важливі об’єкти.
Для розгортання системи в практичних і комерційних умовах потрібно покращити роздільну здатність пікселів у полі зору. Але в майбутньому вона може бути інтегрована в роботів та інші машини, в тому числі військові дрони та роботи-розвідники.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)