🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Наталя ХандусенкоРобота
13 грудня 2023, 17:28
2023-12-13
Рекрутерка запитала, чи доцільно вказувати знання російської мови в резюме. Айтівці розділились: дискусія на 80+ коментарів
У LinkedIn рекрутерка з Харкова запитала своїх підписників, чи потрібно вказувати російську мову в резюме, особливо коли зазначають: «Russian — Native». dev.ua проаналізував 80 коментарів, щоби виявити загальну думку.
«Почала себе ловити на думці, що все рідше зустрічаю в резюме в графі „Languages“ інформацію про зазначену Russian — Native, і це мене не може не тішити, від початку повномасштабного вторгнення забрала цю мову зі свого CV і потайки радію, що це зробила не тільки я», — зазначила рекрутерка Оля Калантай у своєму дописі LinkedIn, у якому порушила тему російської мови в резюме.
Думка більшості: не вказувати російську у CV
Більшість людей у коментарях зазначили, що прибрали російську з резюме та перебувають у процесі переходу на українську в повсякденному житті.
«Я, як спеціаліст, не розумію росіянської ні в резюме, ні в профілі ЛікедІн. Навіщо це вказувати? Це не є перевагою ні для кого. Сам зараз активно переходжу на українську що в роботі, що в побуті. Треба повертатися до джерел своїх. Тоді не буде Харків „рускаязичним“. Він завжди був, є та буде україномовним!» — написав Junior Android Developer.
«Я коли писав своє резюме, то вказав „Russian — Hative“, але мені порадили це зовсім прибрати, але не розумію чому, мені така позиція імпонує!», — Full Stack Frontend Developer.
«Так само звертаю увагу на пункт „російська мова“ і не розумію, для чого вона там. Вона точно в роботі не знадобиться. От плюсом буде, якщо, крім укр. і англ., кандидат знає ще одну мову, але це чисто як те, що людина займалась саморозвитком і їй було цікаво вивчати іншу мову», — Junior Project Manager.
«Так, і я навіть пішла далі — нещодавно спілкувалася з кандидатами з Казахстану й Азербайджану українською, і вони мене чудово зрозуміли) Вони відповідали мені англійською».
«Це процес, у кожного він іде своїм темпом. Я народилася в Донецькій області та знаю, який цей шлях може бути. Свідомо відмовилася від використання цієї мови, що, звичайно, мало свої наслідки, але вони для мене виявилися абсолютно прийнятними — я відмовляюся від роботи в компаніях, у яких ця мова є робочою. Бонусом — це відкриває інші можливості, звільняє місце для нових мов».
«Не тільки cv без вказування мови, а й співбесіди українською, хоча й іноді пролітають слова або цілі словосполучення російською. 21 рік „зросійщеного“ життя за один-два роки на україномовні рейки не переведеш ідеально. Та ще й свою „базу знань“ треба було перекладати з російської на українську», — Android Developer.
«Правильно робите. Як добре, що я з дитинства розмовляю тільки українською мовою, а CV складене англійською мовою. Пам’ятаю, коли до повномасштабного вторгнення, подавав своє CV у різні ІТ компанії, чимало відмов було через те, що я не вмію говорити й писати російською мовою», — Full Stack Engineer.
Думка рекрутерів
«Коли бачу у CV Russian — Native аж тіпає», — IT Recruiter.
«Один із кандидатів надіслав резюме, у якому, звісно ж, був перелік мов. Виглядало це так: Ukrainian — native, English — upper-intermediate, Russian — trying to forget. Як на мене, креативно й водночас яскраво демонструє позицію», — IT Recruiter.
Думка тих, хто вважає, що справа не в мові
«Зрозумійте одну просту річ — мова взагалі ні до чого в цій війні. Якби не було т. з. „мовного питання“, то замість нього було б щось інше. Будь-що. Не так взуваємо черевики, не такі зачіски, встаємо не з тієї ноги», — Back-End PHP Developer.
«Проблема не в языке, а в людях», — Frontend developer, Казахстан.
«Російська мова у CV — це такий тонкий лід. По факту це тригерить лише нас — українців. Для іноземців це лише мова і чим більше знаєш — тим краще. У моєму англомовному CV російська є. Мабуть, тому, що й досі я не відповіла собі на це питання», — UI / UX designer.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі