💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
8 листопада 2023, 17:18
2023-11-08
Розчаровані айтівці. Випускники IT-спеціальностей не можуть знайти роботу навіть у США та Сингапурі: чому так відбувається
Одна з причин, чому студенти обирають ІТ-спеціальності, це високі зарплати. Але, схоже, що починають сумніватися у правильності свого вибору через кризу в галузі. У таких розвинутих країнах, як США та Сінгапур, випускникам стає все важче знайти роботу, і навіть більше — отримати стажування.
24-річний Джоел Вонг навчається на останньому курсі Національного університету Сінгапуру. Обрав спеціалізацію, тому що цікавився технологіями, а також через зарплату в галузі.
«Багато технологічних компаній у Сінгапурі, які раніше наймали багатьох спеціалістів з інформатики з місцевих університетів, більше не наймають», — розповів студент Insider. Вонг подав заявки на 17 вакансій та отримав відповідь від п’яти компаній, жодна з них не містила пропозицію про роботу.
Стажування також виявляється недосяжним.
Браян Хо, 23-річний студент, який вивчає інформатику в Національному університеті Сінгапуру, подав заявку приблизно на 100 стажувань та отримав лише чотири пропозиції.
Чому так відбувається
На думку Ітана Енга, засновника платформи для пошуку ІТ-роботи в Азії, однією з причин спаду — це стрімке наймання працівників технологічними компаніями під час пандемії. У 2021 році був дуже великий попит і просто не вистачало людей, відповідно, зарплати ставали вищими. Тоді айтівці могли отримувати по п’ять пропозицій одночасно.
«Зараз попит впав. Компанії надзвичайно обережні, і те, що ви залишили позаду, — це надлишок талантів», — продовжив Енг. «Ви повинні зараз подати заявку на роботу. Це не так, як у минулому, коли ви отримували численні запрошення від компаній».
Енг сказав, що ці умови знизили попит на наймання випускників у технологічних компаніях.
«Зараз усі грають у короткострокову гру. Кожен намагається зберегти готівку», — сказав Енг. «Наймати свіжих випускників — не найкраща стратегія, тому що вам потрібен час, щоб їх навчити».
Також він вважає, що високі зарплати технологічного буму часів пандемії навряд чи повернуться.
Професор інформатики Національного університету Сінгапуру Бен Леонг вважає, що причиною того, що молодим спеціалістам важко влаштуватися на роботу, є не тільки брак робочих місць, а збільшення кількості студентів, які вивчають ІТ.
Згідно зі статистикою університету, у 2022 році кількість першокурсників, які обрали ІТ, становила 1042 осіб. Це на 57% більше у порівнянні із 664 студентами у 2018 році.
У США студенти втрачають віру в галузь ІТ
У США студенти та недавні випускники з комп’ютерними чи інженерними ступенями кажуть, що втратили віру в галузь після потоку звільнень у великих технічних компаніях.
«Це найгірший час для молодшого інженера з 2000 року», — сказала Алін Лернер, засновниця Interviewing.io, навчальної платформи для співбесід для інженерів програмного забезпечення.
Похмурі перспективи роботи також призвели до зниження інтересу до предмета. Наприклад, кількість випускників інформатики в Массачусетському технологічному інституті впала на 12% у 2022 році до 260 студентів, у порівнянні з 297 студентами у 2020 році.
Ситуація в Україні
Однією з найпопулярніших серед українських абітурієнтів залишається сфера програмування. Саме високі зарплати програмістів роблять ІТ доволі привабливою.
У 2023 році на бакалаврат на ІТ-спеціальності на бюджетну форму навчання зарахували майже 11 300 студентів. Ще майже 13 000 вступили на контракт. Приблизно так і було у 2022-му.
На магістратуру пішли понад 9000 студентів, а минулого року їх було понад 15 000.
А якої думки роботодавці України щодо присутності в кандидатів вищої освіти з ІТ? Про це dev.ua писав раніше, поспілкувавшись із такими компаніями, як EPAM Ukraine, Sigma Software, Luxoft, Ciklum та іншими.
Декан факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрій Глибовець упевнений, що українські заклади вищої освіти можуть випускати відразу спеціалістів рівня middle, а не junior.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.