Розробник «Повітряної тривоги» розповів, як технологічно організував спецоперацію зі зриву виступу Юлії Навальної на Web Summit
Степан Танасійчук зі Stfalcon поділився з нами інсайдами проведеного заходу.
Степан Танасійчук зі Stfalcon поділився з нами інсайдами проведеного заходу.
Засновник і CEO IT-компанії Stfalcon Степан Танасійчук розповів dev.ua про те, як технологічно організував спецоперацію зі зриву виступу так званої російської опозиціонерки Юлії Навальної на техконференції Web Summit у Лісабоні.
«Домовились, що всі учасники акції підпишуться на тестовий регіон у застосунку. Коли почався виступ, то я увімкнув тривогу на тестовому. Телефони заволали й частина людей почала виходити, а частина лишилась в залі. Я так хвилин 10 вмикав/вимикав і відповідно сирена періодично волала», — сказав співрозмовник.
Він додав, що така дія напружила решту людей в залі (особливо росіян), також це заважало їм писати відео (на багатьох з них чути тривогу).
«Далі українці почали кричати з залу, що росія — це держава-терорист. Вона призупинила виступ і покликала дівчину із залу, яка на сцені запитала в мікрофон про ставлення до війни», — сказав Степан Танасійчук.
На це Навальна відповіла, що для неї це «дивне запитання», так і не наважившись звинуватити росію в нападі на Україну. Але повторила, що вона проти режиму путіна та розповіла про свого чоловіка Олексія Навального.
Організатором акції виступила активістка Христина Жук, яка напередодні виступу росіянки закликала українців прийти на виступ з метою його зриву.
Виступ Навальної проходив 12 листопада й стосувався двох тем. Перша — «Диктатори та цифрове інакомислення», друга — «Протистояння автократам».
О 14:00 12 листопада з’явився допис, що акція пройшла успішно: виступ Навальної було зірвано, й активісти висловили подяку всім, хто взяв участь у флешмобі.