Вікторія ГорбікРобота
22 березня 2023, 15:25
2023-03-22
Плюс 84% фрилансерів за перші місяці. 5 трендів, які пануватимуть на ринку у 2023 році
Згідно з даними Freelancehunt, кількість фрилансерів за початок 2023 року збільшилась на 84% в порівнянні з минулим роком. Що чекає на ринок фрилансу у 2023 році в Україні.
Згідно з даними Freelancehunt, кількість фрилансерів за початок 2023 року збільшилась на 84% в порівнянні з минулим роком. Що чекає на ринок фрилансу у 2023 році в Україні.
Частка фрилансерів прагне до 100%
Попри те, що частка людей, для яких фриланс є єдиним джерелом доходу, знизилася з 57% у 2021 році до 50% у 2022 році, аналітики вбачають тут вплив війни та стверджують, що їхня кількість буде зростати.
Обирають швидких і якісних
За даними аналітиків, 61,38% замовників готові чекати, доки фрилансер закінчить проєкт, але перевага під час вибору віддається тим, хто дотримується зумовлених дедлайнів.
Тайм-менеджмент, навички комунікації та продажу, а також можливість швидко адаптуватися до нових реалій стають пріоритетнішими, попри основні hard і soft skills.
Профільні фрилансери замість штатних співробітників
Для цього є кілька переваг для бізнесменів: вузьких спеціалістів простіше та швидше знайти на фрилансі, їм не потрібно облаштовувати робоче місце. Крім того, їм сплачують за конкретний результат, а не за кількість робочих годин.
Перевага на боці команда чи універсальних спеціалістів
Замовник усе частіше робить ставку на комплексно закрите конкретне завдання, ніж на пошук виконавців на окремі деталі проєкту.
«Попри те, що зараз є скорочення IT-спеціалістів у багатьох технологічних компаніях, кількість фрилансерів і проєктів для них тільки зростає. Це лише підтверджує, що ринок фрилансу у 2023 буде розвиватися та досягати нових висот», — зазначає керівник компанії Freelancehunt Валентин Зюзін.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
В 60% дохід зменшився. Портрет українського IT-фрилансера під час війни
Сервіс Freelancehunt провів літнє опитування серед усіх розробників-фрилансерів на платформі. Загалом в ньому взяло участь 1780 фахівців. Як війна вплинула на їхню роботу, доходи, кількість проєктів і конкуренцію — читайте в нашому матеріалі.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі