🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоЗброя
19 березня 2025, 17:56
2025-03-19
Сили безпілотних систем збили Shahed-136 вартістю понад $150 000 за допомогою «виробу» за $5000. Який дрон могли використати СБС
В Силах безпілотних систем офіційно заявили, що почали перехоплювати російсько-іранські БпЛА Shahed-136/131, також відомі як «Герань», за допомогою «новітнього засобу», чия вартість в рази менша за ворожі дрони-камікадзе. В СБС заявили про 10 успішних уражень Shahed цим засобом.
В Силах безпілотних систем офіційно заявили, що почали перехоплювати російсько-іранські БпЛА Shahed-136/131, також відомі як «Герань», за допомогою «новітнього засобу», чия вартість в рази менша за ворожі дрони-камікадзе. В СБС заявили про 10 успішних уражень Shahed цим засобом.
Саме стільки ворожих ударних БпЛА Shahed-136/131 знищили оператори підрозділу «Darknode» 412-го полку NEMESIS за допомогою цієї нової зброї, розповіли в СБС.
«Виріб коштує близько $5000. Тоді як вартість дронів-камікадзе противника складає понад $150 000», — підкреслили в СБС і пообіцяли розповісти більше подробиць згодом.
Невідомо, про який саме дрона йде мова, але раніше повідомлялося про низку розробок, що призначені стати «мисливцями на шахеди».
Фото Сил безпілотних систем
Восени минулого року виробник бойових FPV-дронів «Дикі Шершні» (Wild Hornets) розкрив деталі свого засекреченого дрона Sting. Тоді відзначалося, що він коштує значно дешевше за іранські Shahed-136, які буде перехоплювати над Україною.
Взимку 2025 року Wild Hornets показали тестування нової версії дрона Sting, призначеного для перехоплення російсько-іранських камікадзе Shahed-136. В соцмережах його порівняли з винищувачем зі Star Wars.
Розробники зауважили, що не хочуть розкривати технічні характеристики, але порадили звернути увагу на швидкість дрона та відсоток «газу» (throttle). Зокрема, при 50% газу дрон розвинув швидкість 200 км/год на висоті 1 046 метрів.
Раніше у кластері для розвитку військових технологій Brave1 повідомили, що українські оператори керували дроном Tytan від німецького виробника, щоб особисто перевірити його можливості. Цей БпЛА призначений для перехоплення російсько-іранських дронів Shahed та ворожих розвідувальних безпілотників й може керуватися зі Steam Deck.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)