Марія БровінськаРобота
19 червня 2023, 14:57
2023-06-19
Українець, який рулив багатомільйонними проєктами, подався на 1001 вакансію в Британії, шість разів перероблював резюме, але так і не знайшов роботу
Український підприємець та стартап-едвайзер Федір Скиба має величезний досвід у продажах, маркетингу, масштабуванні бізнесу та на посаді CEO, він спробував знайти роботу у Британії.
Український підприємець та стартап-едвайзер Федір Скиба має величезний досвід у продажах, маркетингу, масштабуванні бізнесу та на посаді CEO, він спробував знайти роботу у Британії.
Федір подався на 1001 вакансію й описав свій досвід у блозі на Medium.
Ось кілька цікавих фактів із проробленого експерименту.
До того, як опинитися без роботи у Британії, Федір керував фінтех-компанією з обігом в $100 млн та оцінкою понад $200 млн. За часів його роботи в проєкті компанія наростила чистий прибуток на 180%. Також Федір має десятилітній досвід роботи в консалтингу та розробці складних продуктів, маркетингу та стартапах.
Пошук роботи в новій країні він почав зі створення резюме та оновлення профілю LinkedIn.
Кількість цікавих пропозицій була шалена! Лише на ринку Британії щодня з’являлося сотні вакансій, і ще стільки ж з можливістю працювати дистанційно. Більшість з них ідеально підходили під досвід шукача і здавалися чудовим вибором. Розміри компенсацій були на порядок вищі, ніж Федір отримував як CEO мультимільйонної компанії.
Скоро чоловік почав отримувати перші запрошення на співбесіди та зустрічатися з деякими інвесторами та хедхантерами. Але пройшло зовсім трохи часу, як все почало здаватися дуже дивним.
1001 відгук
З лютого по травень Федір відгукнувся на 700 пропозицій про роботу. За травень та частину червня він швидко дійшов до 1000 заявок. Фахівець навіть створив таблицю, в яку ретельно збирав кожну вакансію та прогрес по ній.
«Звичайно, як менеджер С-рівня, за своє життя я сам переглянув тисячі резюме і провів стільки ж співбесід з кандидатами на різні ролі, з різних культур, різними мовами. Тому цей процес мене зовсім не лякав», — розповідає Федір.
Він ретельно дослідив специфіку ринку працевлаштування саме Британії, і адаптував свої профілі та резюме під нього та під ролі, на які подавався.
Федір я розділив свій 20-річний досвід на різні рівні та створив окремі резюме на позиції в маркетингу, продукті та операційному менеджменті. І одну версію для венчурних фондів, до яких мріяв потрапити в першу чергу.
Перша сотня відмов показала, що це не працює. Тому чоловік створив третю та четверту версії свого CV.
Після ще кількасот відмов довелося зробити лаконічне резюме на одну сторінку, використовуючи плагіни для визначення збігу тексту CV та вакансії, кілька сервісів з вдосконалення резюме, консультації з кар’єрними коучами та хедхантерами.
«Окрім інтерв’юєрів, я шукав поради у 200+ досвідчених професіоналів та хедхантерів на LinkedIn, і усі вони були вражені моїм CV», — каже Федір.
Сотні відмов
Наступний крок — нетворкінг та реферали в стартапи та VC, які мені до вподоби. «Я писав людям, які вже там працюють, з проханням порекомендувати мене далі», — каже він. Але і це не принесло якихось результатів.
Згодом він найняв крутого кар’єрного коуча. «За $1500 я отримав першокласну лекцію зі знецінювання та очевидних порад, які я вже і сам давно спробував», — каже Федір.
На шостій версії резюме він прийшов до точки, коли вирішив применшити свої досягнення. «Я навіть вирішив приховати досвід CEO, і перейменувати свою останню роль на Chief Growth Officer», — розповідає він.
Проте хепі-енду так і не сталося. На момент написання блогу, станом на червень 2023, Федір усе ще не мав на руках підписаного оффера.
Співбесіда в Google, Epic Games і Affirmоп. Розробник назвав 10 найпоширеніших запитань, що ставлять рекрутери цих компаній і оптимальні відповіді до них
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Бльо.
Еталонна хуєта.
Перше , як це хуйло потрапило до ГБ ? Через ",шлях" - вже підарас в поганому розумінні слова.
Друге, він лох в кубі. Мука, башляти ейчаркоучам, це такий фейспалм, що просто не налазить на голову)))
Третє, якщо ти був СЕО і в тебе немає на що жити - ти блядь не лох, ти просто їбанько в вакуумі.))))
І четверте, він клоун, бо про все це написав ))
Просто сука їбаний клоун.
Так а может, не в резюме дело было?
Бльо.
Еталонна хуєта.
Перше , як це хуйло потрапило до ГБ ? Через ",шлях" - вже підарас в поганому розумінні слова.
Друге, він лох в кубі. Мука, башляти ейчаркоучам, це такий фейспалм, що просто не налазить на голову)))
Третє, якщо ти був СЕО і в тебе немає на що жити - ти блядь не лох, ти просто їбанько в вакуумі.))))
І четверте, він клоун, бо про все це написав ))
Просто сука їбаний клоун.