🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікГроші
18 березня 2025, 08:04
2025-03-18
Шахраї пропонують чималі заробітки за перегляд відео в TikTok та Telegram, а натомість ошукують людей на сотні тисяч гривень. Як це відбувається
В Івано-Франківські області викрили нову шахрайську схему, де використовуючи TikTok та Telegram зловмисники виманюють гроші у людей. Ось, як це працює.
В Івано-Франківські області викрили нову шахрайську схему, де використовуючи TikTok та Telegram зловмисники виманюють гроші у людей. Ось, як це працює.
Епізод перший
32-річний мешканець Івано-Франківська побачив у соціальній мережі оголошення про можливість заробити онлайн, де за перегляд відео в TikTok обіцяли досить великий заробіток, повідомляє поліція Івано-Франківської області. Чоловіка зацікавила пропозиція легких грошей. Він погодився на роботу і навіть отримав кілька платежів на невелику суму за свою роботу.
Проте далі «роботодавець» заявив, щоб вивести решту зароблених коштів, чоловіку потрібно вкласти власні гроші. На що «працівник» надіслав аферистам майже 127 000 грн, після чого «роботодавець» зник і перестав відповідати на повідомлення.
Епізод другий
Наступною жертвою зловмисників стала 38-річна мешканка Тлумацької територіальної громади. Вона зацікавилась оголошенням заробіток через Telegram, який за оголошенням був вигідним та не вимагав значних зусиль.
Після того, як жінка перейшла за посиланням та залишила заявку, в телефонній розмові їй запропонували отримувати стабільний заробіток. За кожну вподобайку, яку жінка поставить на різних сайтах, чи за перегляд відео їй обіцяли грошову винагороду.
Жертва погодилась працювати і певний час отримувала незначні суми за таку роботу. Але згодом «менеджер», з яким вона спілкувалась щодо цієї роботи, запропонував їй збільшити заробіток. Для цього їй запропонували інвестувати свої власні кошти з відсотками.
Довірлива жінка, сподіваючись на легкі на швидкі гроші, перерахувала на вказані зловмисниками банківські картки всі свої заощадження. Після чого шахраї також зникли з поля зору разом з її грошима. Звісно, ні про яке повернення з відсотками біліше не йшло і мови. Жінка втратила таким чином майже 116 000 грн.
Наразі поліція та слідчі Івано-Франківську шукають зловмисників по обох епізодах. Відкрито кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Як убезпечити себе від ошукання
Поліція закликає громадян біти обережними з пропозиціями легкого заробітку в інтернеті. Основними критеріями оголошень від зловмисників є обіцянки вільного графіка, високої щоденної зарплати та роботи, для якої потрібен лише телефон. «Ніяких офісів, начальників, лише легкі гроші — мрія! На жаль, це — шахрайство! Не дайте себе обдурити!» — йдеться в повідомленні правоохоронців. Вони попереджають, що найчастіше такі пропозиції — частина підступної фішингової схеми, метою якої є викрадення заощаджень громадян.
Також правоохоронці нагадують про небезпеку:
переходити за сумнівними посиланнями,
вводити реквізити своїх банківських карток на неперевірених ресурсах,
надсилати кошти на підозрілі чи невідомі рахунки.
Всім, хто вже постраждав від шахраїв, радять звернутись на спецлінію «102».
Як завантажити відео з TikTok без водяного знака: три найпростіші способи
Якщо ви користуєтеся TikTok, то знаєте — зберегти відео легко, але в кутку буде назва застосунку й ім’я його творця. Зазвичай це не є перепоною, проте з різних причин можна зіткнутися з необхідністю завантажити ролик без водяного знака. Наприклад, ви створили власне відео в застосунку і хочете зберегти його без логотипа, а такої можливості немає. Утім, способів обійти цю проблему чимало.