«Мій пристрій, який можна під’єднати до будь-якого типу дрона, розв’язує цю проблему за допомогою штучного інтелекту. У разі втрати зв’язку він автоматично перемикає безпілотник на іншу частоту, яка не піддається впливу РЕБ. Це дозволяє зберегти дрон і безпеку оператора», — зазначає Добровольський у міні-інтерв’ю на сайті МАН України.
Добровольський є вихованцем Сквирського центру дитячої та юнацької творчості та учнем Сквирського академічного ліцею № 2. Його стартап брав участь у фіналі світового змагання World Youth Entrepreneurship Challenge у листопаді 2024 року в Нью-Йорку.
«З дитинства захоплююся електронікою і створюю різноманітні пристрої, які полегшують повсякденне життя. Коли почалася повномасштабна війна, мій батько пішов на фронт, і з того моменту я вирішив, що всі мої проєкти будуть спрямовані на підтримку наших захисників. Батько став оператором дрона, тоді я дізнався, з якими ризиками він стикається під час роботи. Це мотивувало мене створити пристрій, який допомагає зберігати дрони та убезпечувати операторів від небезпеки», — поділився хлопець своєю особистою історією.
З його слів, на World Youth Entrepreneurship Challenge юний винахідник знайшов ментора, який нині допомагає йому сформувати команду стартапу.
Тож у найближчих планах Добровольського сформувати команду, яка допоможе масштабувати стартап, а також патентування пристрою та його запуск у масове виробництво.
Як писав dev.ua, Аріна Хмелюк разом з сестрою Діаною створила ШІ-систему для сортування сміття і представила свій стартап на World Youth Entrepreneurship Challenge в Нью-Йорку.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі