Вікторія ГорбікТаке життя
8 червня 2022, 12:39
2022-06-08
Релоковані спеціалісти SoftServe починають повертатись додому з-за кордону та з заходу України. Щодня це 10-15 людей
За час активного вторгнення росії, починаючи з 24 лютого, компанія SoftServe релокувала понад 4 000 співробітників. Люди виїжджали за кордон та на західні, більш безпечні регіони України. Але з травня частина працівників починає повертатись додому. Як повідомляє компанія, згідно з внутрішньою статистикою, наразі вже повернулись 1082 людини, щодня — близько 10-15 людей.
За час активного вторгнення росії, починаючи з 24 лютого, компанія SoftServe релокувала понад 4 000 співробітників. Люди виїжджали за кордон та на західні, більш безпечні регіони України. Але з травня частина працівників починає повертатись додому. Як повідомляє компанія, згідно з внутрішньою статистикою, наразі вже повернулись 1082 людини, щодня — близько 10-15 людей.
«У травні за межами України перебувало найбільше людей — 1900 співробітників. Відтоді ця цифра почала стабільно зменшуватися, і наразі в Україну повернулися вже 314 працівників. За даними опитувань, ще близько 170 планує якнайшвидше повернутися додому», — повідомляє VP HR SoftServe Катерина Губарєва.
Київ — місто, куди повертається найбільше співробітників. Туди станом на початок червня приїхали понад 400 людей, за останні два тижні щодня повертаються 15-20 людей.
«Наші офіси в Києві не зачиняли свої двері для співробітників та їхніх сімей ще з початку війни та слугували укриттям і місцем роботи. Коли стало відносно безпечно, ми перейшли у звичний режим роботи. Зараз в обидвох двох наших офісах працюють коворкінги, куди приходить в середньому 10% співробітників, однак є тренд на зростання. Влітку плануємо запустити сертифікаційний центр та облаштувати паркінг з зарядками для електрокарів», — розповідає директорка київського девцентру Олена Лебедєва.
Наступні міста, до яких трохи менше, але теж повертаються працівники компанії, це Дніпро (+38 людей з квітня) та Харків (+10 людей з травня).
А от з Одеси, починаючи з травня, виїхало 10 співробітників.
Але Катерина Губарєва додає, що компанія максимально йде назустріч працівникам — як тим, що хочуть повернутись, так і тим, що залишаються за кордоном. SoftServe пропонує можливість працевлаштування в локальні філії компанії на рік чи навіть довше у країнах-хабах: Польщі, Румунії, Болгарії та країнах Латинської Америки.
Щодо західних локацій України, то компанія повідомляє, що майже чверть всіх релокованих туди працівників вже повернулись.
Найбільш популярними містами для релокації ІТ-шників компанії у цьому напрямку були Львів, Івано-Франківськ та Ужгород. Сумарно з початку війни до цих міст переїхали понад 1100 людей. Також з Тернополя виїхала майже половина людей, які релокувалися до міста з початку війни.
Менш активно працівники виїжджають з Вінниці, Хмельницького та Рівного.
Згідно з даними внутрішніх опитувань, сьогодні 99% працівників зазначають, що перебувають у безпеці. Для порівняння, ще в березні цей показник становив 84%.
SoftServe — одна з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі, яка входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України. Близько 13 500 співробітників працюють у 40 офісах, що розміщені від Сан-Франциско до Сингапуру. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (штат Техас, США). Компанія має розробницькі центри у Львові, Києві, Дніпрі, Харкові, Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях, Ужгороді, Тернополі, Одесі, Вінниці та Хмельницькому, а також в Польщі, Болгарії, Румунії та в країнах Латинської Америки.
«Світ зараз — справжнє торнадо». Велике інтерв’ю з Country manager Ukraine в SoftServe про роботу у війні, вихід з рф, найм та плани компанії
Найбільший український аутсорсер SoftServe до кінця цього року, аби не війна, мав би вирости до 16 000 спеціалістів. Нині плани компанії дещо відкориговані, більшість зусиль спрямовані на утриманні нинішніх темпів роботи, а також адаптації до нових воєнних реалій. dev.ua поговорив із кантрі-менеджеркою по Україні Анастасією Фроловою про поточний стан справ у компанії, плани та висновки, які їх навчила робити війна.
Велике інтерв’ю про війну та допомогу, найм та замовників, IT-освіту та виходи на нові ринки.
Кандидатка з білорусі, якій відмовили у SoftServe, поскаржилася на компанію у LinkedIn. Найбільший український аутсорсер публічно вибачився
Айтішниця з Мінська, яка релокувалася в Гданськ (Польща), Ганна Шарковська написала в LinkedIn гнівний пост про те, що українські IT-компанії відмовляють у співпраці росіянам та білорусам. Розповідаємо подробиці історії.