🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоРобота
25 листопада 2024, 19:19
2024-11-25
«Штучний інтелект уже змінює світ, і це відбувається кардинально». Співзасновник SoftServe розповів, як ШІ відкриває нові ринки для українських компаній
Співзасновник ІТ-компанії SoftServe Ярослав Любінець заявив, що штучний інтелект створює нові можливості для компаній, і спрогнозував, які технології будуть в тренді в найближче десятиріччя, зокрема в сфері IT.
Про це він розповів під час публічного інтерв’ю 22 листопада на конференції Forbes Tech 2024. Любінець зазначив, що не вважає 2025 рік вирішальним для ШІ.
«Важливо інше: штучний інтелект уже змінює світ, і це відбувається кардинально. У SoftServe також є суперечки: чи ці зміни принесуть більше можливостей, чи створять виклики? Я переконаний, що зараз це більше про можливості», — сказав він.
За словами співзасновника SoftServe, після запуску ChatGPT «стався вибух». Прогнози, що програмісти стануть непотрібними, і їх замінить ШІ, не справдилися. Але тепер інвестиції спрямовані на спеціалізоване застосування ШІ, адже «загальний підхід показав себе і всі чекають реальних результатів».
«Штучний інтелект відкриває нові ринки. Моя перша робота в 90-х полягала в написанні програм на машинних кодах без базових операцій, як додавання чи віднімання. Відтоді продуктивність програмістів зросла в рази, а можливості програмування розширилися», — розповів Любінець.
Він згадав випадок п’ять років тому, коли SoftServe працював з «великим банком», де всі основні програми були на мейнфреймах і COBOL. На питання, чому вони не модернізують софт, українські айтівці отримали відповідь, що це коштуватиме $5 млрд.
Однак з появою ШІ конвертація старого коду в новий стала значно простішою, каже співзасновник SoftServe. «Ми вже впроваджуємо такі проєкти для клієнтів, де основну роботу автоматизує ШІ, знижуючи витрати до сотень мільйонів. Зростає ринок цифрових двійників, асистентів, доповненої реальності та інших інновацій, які раніше здавалися фантастикою», — додав він.
Ярослав Любінець вважає, що наступним великим трендом може стати комбінація штучного інтелекту й робототехніки. А також спрогнозував «велике майбутнє» біотехнологіям та генетичній інженерії. На його думку, в ІТ можуть зробити прорив квантові обчислення.
Раніше в SoftServe розповіли, що її лабораторія генеративного штучного інтелекту GenAI Lab розширила штат з 15 до 100 фахівців, а серед партнерів з’явились: виробник ШІ-чипів Nvidia, продавець хмарного сховища Amazon Web Services, виробник компʼютерів і серверів Dell.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».