💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГаджети
5 серпня 2024, 12:35
2024-08-05
Forbes склав список найбільших інтернет-провайдерів України. Хто до нього ввійшов
Видання склало лонглист із 30 компаній-постачальників фіксованого інтернету на основі відкритих даних, списків в інтернеті та звітності, поданої до НКЕК. У фінальний список увійшли 15 компаній, оскільки зібрати дані про звітність виявилося непросто, і не всі провайдери відповіли на запит журналістів.
Наприклад, до списку «Forbes Україна» не ввійшов великий харківський провайдер Triolan, оскільки жодна з його юросіб не подала звітність НКЕК.
У виданні також відзначають розбіжності цифр у звітах НКЕК і даними, які йому надали самі провайдери. Одеський провайдер Tenet вказав, що має 36 000 підключених ліній, але на запит журналістів повідомив про понад 200 000 клієнтів. Схожа ситуація відзначається і з вінницьким провайдером HomeNet.
«Провайдер із десяти найбільших українських гравців із понад 200 000 користувачами може приймати плату за послуги на рахунки з 40 чи 80 ФОПів, які ротуються від місяця до місяця», — анонімно розповів менеджер великого провайдера фіксованого інтернету.
15 найбільших українських провайдерів за кількістю абонентів
Крім кількості абонентів, у списку приділяється увага до стійкості мережі провайдера до відключень світла.
«Київстар» — національний оператор, який має понад 1,15 млн абонентів. Більша частина фіксованої мережі «Київстар» працює за старою технологією FTTB, але з грудня 2023-го почав фокусуватися на розвитку енергонезалежної GPON-мережі.
«Укртелеком» — національний оператор, який має понад 1,12 млн абонентів. Кількість клієнтів «Укртелеком», що використовують енергонезалежну технологію GPON, перевищує 300 000 та продовжує зростати.
«Датагруп-Воля» — національний оператор, який має понад 600 000 абонентів. Провайдер планує вкласти в побудову мережі на PON-технології 1,5 млрд грн протягом трьох наступних років; наразі PON-технології складають 10% мережі провайдера.
«Vodafone Україна» — національний оператор, що має 250 000 абонентів, які отримують послуги фіксованого інтернету через дві придбані компанії — Vega та «Фрінет». 80% абонентів Vega мають інтернет за енергонезалежною технологією GPON. У «Фрінет» має 43% таких абонентів.
Lanet — національний оператор, який має 250 000 абонентів. Lanet у листопаді 2022-го почав масово ставити на своє обладнання нові акумулятори LiFoPo, які швидко заряджаються, і побудував PON на 10% покриття.
Tenet — Одеса й Одеська область. Має 200 000 абонентів. За словами провайдера, практично 96% мережі працює на енергостійкій технології GPON.
HomeNet — Вінниця, Вінницька та Полтавська області. Має 200 000 абонентів.
«Еверест» — Вінниця. Має 100 000 абонентів. 80% мережі провайдера «Еверест» побудовано за технологією Ethernet, решта — за енергонезалежною технологією GPON.
«Дикий сад» — Миколаїв. Має 93 000 абонентів. Компанія надає послуги за старою технологією Ethernet.
«Фрегат» — Дніпро. Має 88 100 абонентів. З вересня 2020 року провайдер почав поступово переводити абонентів у Дніпрі на енергонезалежний інтернет GPON.
UTeam — Івано-Франківськ. Має 38 600 абонентів.
Avator — Полтава. Має 22 328 абонентів. Провайдер інвестував близько 7 млн грн у безперебійне живлення, закупив 200 комплектів інверторів і lifepo4 акумуляторів для ключових серверних, та ще 7 млн грн вкладено в будівництво надземних і підземних основних/резервних магістралей.
«Колумбус» — Тернопіль. Має 19 907 абонентів.
«Основа» — Чернігів. Має 14 768 абонентів.
«Лангейт» — Чернівці. Має 10 830 абонентів.
Нагадаємо, що голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев заявив, що через «сірий» інтернет-бізнес Україна має великі недонадходження податків. Він додав, що держава має інструменти, щоб приводити бізнес «до тями».
З його аргументами не погодився директор інтернет-провайдера Elite-Line з Краматорська. За словами Миколи Кучерука, Гетманцев без «всяких аргументів» стверджує про те, що інтернет-провайдери не сплачують податки, купують сіре обладнання, мають гіршу якість і не дбають про персональні дані абонентів.
Згодом Інтернет Асоціація України (ІнАУ) звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням захистити «законні права малого бізнесу галузі електронних комунікацій».
В ІнАУ вказала, що Державна податкова служба почала відмовляти малим і мікропровайдерам у праві на спрощену системи оподаткування. dev.ua отримав від гравців ринку кілька таких рішень ДПС.
Бойова гігієна. Чим небезпечний WiFi на передовій, та чому інколи прилітає по Starlink: пояснює айтішник
Володимир Степанець, Senior Systems Architect в EPAM Poland написав великий пост-пояснення про те, чим небезпечний інтернет на передовій та чому роздавати його не варто як з терміналів Starlink, так і зі смартфону.
Публікуємо його аргументи, правила та поради.
Для айтішників – хоч зірку з неба. Закарпаття приєднають до румунського інтернету
З початку війни до Закарпаття переїхала велика кількість IT-спеціалістів. Зараз їх в регіоні вже близько 35 000. А було дві. Переселенці повинні були вирішувати на новому місці багато побутових проблем, як, наприклад, знайти житло, робоче місце, стати на облік у військкомат.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Якщо у 15го місця 10к абонентів, то як ставитися до цієї аналітики?
Ну реально ж там інша кількість) ніхто не вказує реальну, бо податки платить. У кожного провайдера з десяток дочірніх