😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
10 лютого 2022, 10:21
2022-02-10
США планують ввести санкції проти Росії. Першопричина - кібератаки на Україну
Сенат США в особі керівників комітету синату із закордонних справ заявляють про наміри ввести санкції проти режиму Володимира Путіна, навіть до вторгнення. Першопричиною, серед інших дій, стоїть російська кібератака проти України. Про це пише Politico.
Сенат США в особі керівників комітету синату із закордонних справ заявляють про наміри ввести санкції проти режиму Володимира Путіна, навіть до вторгнення. Першопричиною, серед інших дій, стоїть російська кібератака проти України. Про це пише Politico.
Сенатор Річард Блюменталь (D-Conn.) також виступав за санкції за будь-які нещодавні кібератаки. Минулого місяця близько 70 українських урядових веб-сайтів зазнали атаки хакерів, були зіпсовані або вимкнені. У атаці Україна звинувачує Росію. Офіційні особи США офіційно нікому не приписують напад.
Дехто з сенаторів вважає, що хакерська атака в бік України спровокує санкції проти Росії. А інші вже наполягають на введенні санкцій за кібератаки у рамках масштабного законопроєкту, як протидія Росії.
«Якби існували санкції перед вторгненням, вони були б пов’язані з кібератаками росіян на території України», — озвучив сенатор Кріс Мерфі (D-Conn.), член комітету Сенату із закордонних справ.
Голова Сенату закордонних справ Боб Менендес (D-NJ)інтерв’ю підкреслив, що санкції за російські кібератаки є «одним із пунктів, які розглядаються» за російські хакерські операції в бік України, які вже проводяться.
«Такі розмови були», — тільки зауважив сенатор від штату Айдахо Джим Ріш, головний республіканець комітету. За його словами, він хоче, щоб переговори, які стосуються кібербезпеки і пакету санкції з цього приводу, повинні бути приватними.
Саме Менендес і Ріш в останні тижні готували пакет санкцій протягом останніх тижнів. У вівторок Менендес назвав це «матір’ю всіх санкцій». Але сенатори висловлюють сумніви, що встигнуть ухвалити законопроєкт про санкції до вторгнення Росії в Україну.
Пакет має слугувати компромісом між різними підходами щодо санкцій проти Росії до або після вторгнення, коли республіканці виступають за дострокове введення санкцій, а демократи підтримують дії після перетину російськими військами українського кордону. Але кібератаки — це та сфера, де багато хто погоджується, що необхідно діяти якнайшвидше.
«Я твердо й послідовно говорив, що ми повинні вводити санкції, починаючи з цього моменту, фактично вчора, тому що Путін розуміє лише силу економічних чи військових дій», — сказав Блюменталь. «Цей законопроєкт про санкції — це більше, ніж повідомлення. Це справді інструмент переконання».
Президент США Джо Байден не зобов’язався публічно вводити санкції до Росії за кібератаки й не зайняв офіційної позиції з цього приводу. Він вважає, що це може бути шкідливим для економіки Росії. Але заявив, що США помститься власними кібератаками, якщо Росія завдасть серйозної кібератаки Україні. Також він підтримав застосування жорстких заходів проти Москви, включаючи закриття газопроводу «Північний потік-2» у разі вторгнення.
Наразі залишається відкритим питання, яку шкоду має нанести кібератака, щоб запустити санкції або контрудари з боку США, які розглядають сенатори.
Наприкінці 2020 року США вводили санкції проти Росії за атаки на американські цілі, що проводились у рамках шпигунської операції SolarWinds. Під час якої російські хакери зламали комп’ютерні системи щонайменше десятка федеральних агентств і 100 приватних компаній. Крім цього Міністерство юстиції впродовж декількох останніх років висунуло звинувачення деяким імовірним російським хакерам.