Олександр КузьменкоНавколо IT
19 вересня 2023, 17:26
2023-09-19
TikTok змушує співробітників користуватися інструментами, які відстежують їхню присутність в офісі
Працівники TikTok у США скаржаться на інструмент для відстеження відвідування офісу, який запровадили в компанії разом із дисциплінарними стягненнями за невиконання нових вимог щодо особистої присутності. Так у TikTok намагаються змусити працівників повернутися в офіс.
Працівники TikTok у США скаржаться на інструмент для відстеження відвідування офісу, який запровадили в компанії разом із дисциплінарними стягненнями за невиконання нових вимог щодо особистої присутності. Так у TikTok намагаються змусити працівників повернутися в офіс.
Працівники компанії TikTok, яка належить китайській ByteDance, цього тижня отримали повідомлення про новий інструмент — додаток під назвою MyRTO. Він вбудований у внутрішнє програмне забезпечення компанії, відстежує свайпи бейджів і просить працівників пояснити «відхилення», тобто відсутність у дні, коли вони повинні бути в офісі. Про це стало відомо з електронних листів і скриншотів, які отримали в The New York Times.
Джоді Сет, прессекретар TikTok, сказала, що цей інструмент має «допомогти встановити очікування» щодо відвідування офісу.
«Кінцева мета MyRTO — забезпечити більшу ясність і контекст як для співробітників, так і для керівників щодо їхніх очікувань RTO і робочих графіків, а також сприяти більш прозорим комунікаціям», — сказала Джоді Сет
У серпні компанія повідомила нью-йоркським працівникам, що виплати на обіди будуть прив’язані до додатка, який вимагає реєстрації в офісі, за словами двох працівників, які говорили на умовах анонімності. Вони сказали, що додаток виглядав як ще один спосіб перевірити їхнє місцеперебування.
Зак Данн, експерт із питань гібридної роботи та засновник компанії Robin, що займається управлінням гібридною роботою, говорить, що компанії «надзвичайно рідко» так пильно стежать за використанням бейджів і погрожують дисциплінарними стягненнями за відвідування.
На його думку, на ставлення TikTok до особистої присутності може впливати закордонне керівництво TikTok і ByteDance. Він навів дані своєї фірми, які показують, що працівники в Азійсько-Тихоокеанському регіоні в основному відновили свої поїздки на роботу до початку пандемії.
«Компанії, особливо ті, де керівництво базується в цьому регіоні, ймовірно, не бачать у цьому великої проблеми, оскільки вони роблять це вже понаді рік», — сказав Данн
Повідомляється, що за більш ніж три роки з початку історії про повернення в офіси багато компаній перейшли на гібридні схеми роботи.
Наприклад, Zoom і Meta попросили співробітників почати з’являтися в офісі цього літа і восени. Деякі з цих політик викликали спротив, зокрема в Amazon, де працівники компанії влаштували страйк у травні.
Google, яка попросила більшість своїх співробітників бути в офісі три дні на тиждень, також використовуватиме свайпи бейджів для виявлення тривалої відсутності в офісі, що може впливати на оцінку ефективності роботи співробітників.
Але лише деякі компанії створили спеціальні інструменти та інформаційні панелі зі щоденними журналами для працівників та їхніх керівників.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.