10 вітчизняних виробників дронів, що наближають перемогу України
Серед miltech-компаній, путівник з яких зібрав DOU, 10 — виробники дронів, які так необхідні для перемоги у війні в Україні.
Ось, що про них відомо.
Серед miltech-компаній, путівник з яких зібрав DOU, 10 — виробники дронів, які так необхідні для перемоги у війні в Україні.
Ось, що про них відомо.
Серед miltech-компаній, путівник з яких зібрав DOU, 10 — виробники дронів, які так необхідні для перемоги у війні в Україні.
Ось, що про них відомо.
Компанія AeroDrone розробляє та виробляє сільськогосподарські дрони. У 2022 році AeroDrone почав виробництво двох моделей безпілотників для ЗСУ. Компанію заснував у 2015 році Юрій Педерій, випускник Національного авіаційного університету. У 2022 році співвласником AeroDrone став український бізнесмен та депутат Дмитро Шимків.
На початку грудня Дмитро Шимків, бізнесмен і співзасновник AeroDrone, повідомив що український виробник безпілотників отримав дозвіл на використання двох безпілотників у ЗСУ.
Дрон D80-Discovery може нести корисне навантаження до 80 кілограмів, його максимальна швидкість — 120 км/год, стеля польоту — до 2 кілометрів. Він може використовуватись для знімання великої території, а також для пошуку мін або інших снарядів, на суші та під водою.
Дрон E-300 Enterprise може нести корисне навантаження до 300 кілограмів. Початково він розглядався як літак-кур’єр для доставлення посилок зі швидкістю 150 км/год. Експерти припускають, що дрон можуть використовувати для доставлення вантажів на позиції військових.
Автономні літаки AeroDrone пройшли сертифікацію, та в Україні розпочалось їх серійне виробництво. Компанія уклала угоду з МО на постачання першої партії до ЗСУ. За словами Шимківа, літаки можуть коштувати від $250 000 до $450 000.
Більше подробиць у великому інтервʼю Дмитра Шимків, яке він дав dev.ua.
В команду шукають механіків, які вміють працювати з двигунами, інженерів, фахівців з освітою в авіаційній галузі, hardware- і software-розробників, які розуміються на хмарних технологіях. Але Дмитро Шимків попереджає, про класичну «стартапну» культуру» в AeroDrone.
«ЧОРНИЙ ВОРОН» — це неприбуткова організація, армія добровольців, заснована для розвитку українського авіабудування та сучасних військових технологій п’ятьма українськими бізнесменами, іменя яких не розголошуються. «ЧОРНИЙ ВОРОН» виготовляє FPV дрони-камікадзе, створюють розвідувальну й ударну техніки та навчають операторів БПЛА.
FPV дрони камікадзе eBOSH 7 призначені для зачищення ворога в приміщеннях і легкоброньованій техніці. Він може летіти за швидкістю 180 км/годину, а його собівартість від $700 до $1500.
Наразі команда ГО «Чорний Ворон», в якій до 50 людей, не планує розширюватись.
Компанія UA Dinamics створює легкий ударно-розвідувальний безпілотний комплекс Punisher для ЗСУ.
90% з її 12 засновників — ветерани війн. Але публічних осіб, які входять до складу команди лише двоє: це Дмитро Томчук і СЕО компанії Максим Музика.
Розробка багаторазового ударного дрона PUNISHER для розвідки, логістики та знищення ворога розпочалась з 2016 року, але процес був суворо засекречений.
PUNISHER має електродвигун, який забезпечує «тихий хід» та може перебувати в повітрі до 3-х годин. Він важить із повним боєкомплектом 7,5 кг і має розмах «крил» 2,25 метра і може виконувати бойові завдання в радіусі близько 45 кілометрів.
Комплекс, до якого входять два дрони, розвідувальний та ударний, упаковочні матеріали, акумуляторні батареї, катапульта для запуску БПЛА та станція управління, коштують $70 000.
Детальніше про дрон ми писали тут.
Команда Punisher наразі потребує радіоінженерів, сервісних інженерів БПЛА та інструкторів.
Spaitech є одним із найбільших виробників БПЛА в Україні, що створює власні комплекси з 2012 року.
Sparrow — один з безпілотників, вироблений компанією Spaitech. Він має форму «летюче крило», оснащений гіростабілізованою камерою і тепловізором та пройшов відомчі випробування. Видатною якістю комплексу Sparrow є винятково короткий час, необхідний на його підготовку і розгортання, який становить 15 хвилин.
Компанія шукає в команду, зокрема, C++/Qt розробника з досвідом роботи під Linux.
Shark — це український безпілотний авіакомплекс, оснащений камерою з 30-разовим оптичним і додатковим цифровим наближенням, створений вже за умов повномасштабного вторгнення Росії. Крейсерська швидкість — 70–90 км/год, максимальна — 150 км/год. Злітає за допомогою катапульти, сідає — з парашутом.
Безпілотник здатний працювати в тилу противника та набирати швидкість до 150 км/год. Оновлений Shark має розмах крил 3,4 метра та потужнішу батарею, що дозволяє бути у повітрі до чотирьох годин.
Детальніше про безпілотник ми писали тут.
DeViRo — дніпровська компанія, яка спеціалізується на проєктуванні, розробці та виробництві БПЛА, заснована в 2014 році.
БПЛА «Сайконія» виробництва компанії DeViro може триматися у повітрі до чотирьох годин і має запас ходу до двохсот кілометрів із радіусом керування п’ятдесят кілометрів. Збирається конструкція для роботи за п’ятнадцять хвилин. Вартість одного такого безпілотника близько $140 000.
Подробиці про безпілотник тут.
Іншою розробкою фахівців компанії є «Лелека-100» — український багатофункціональний безпілотник, створений для аеророзвідки та визначення точних географічних координат об’єктів у режимі реального часу. У 2016 році за результатами випробувань «Лелека-100» був допущений до експлуатації в ЗСУ на особливий період.
«Авіаційні системи України» (ASU) компанія, яка розпочиналась, як волонтерский проєкт, з 2015 року розробляє та виготовляє безпілотні авіаційні комплекси «Валькірія»
«Валькірія» — повністю автономний БпЛА схеми «Крило» розроблений для військового та цивільного використання. З його допомогою відбувається аерофотознімання, пошукові та рятувальні операції, а також розвідка та супровід військових колон.
Комплекс складається з трьох безпілотних літальних апаратів, денного та нічного корисного навантаження, наземної станції управління (захищений ноутбук); антени; додаткового обладнання.
«Валькірія» має повністю автоматизований зліт та посадку, розмах крила 160 см та може триматись в повітрі до двох годин.
Науково-виробниче підприємство «Атлон Авіа» виробляє безпілотні авіаційні комплекси з 2013 року.
Безпілотні авіаційні комплекси розвідки та коригування вогню артилерії А1-СМ «Фурія» прийняті на озброєння ЗСУ у квітні минулого року для проведення якісної та ефективної тактичної повітряної розвідки й коригування вогню артилерії. «Фурія» моє злітну вагу до 5,5 кг, може покривати радіус дії до 50 км та находитись в повітрі до 3 годин.
Ударний безпілотний авіаційний комплекс ST-35 «ГРІМ» є засобом дорозвідки та ураження цілей. Він призначений для ураження особливо важливих та вартісних цілей в закритих позиціях. «Грім» має бойову частину до 3,5 кг, злітну вагу 9,5 кг, покриває до 30 км радіуса та знаходиться в повітрі до однієї години.
У 2020 році Віталій Колісніченко заснував стартап Airlogix, штаб-квартира якого знаходиться у штаті Делавер, а центр досліджень і розробок знаходиться в Києві.
Автономний електричний безпілотний літальний апарат з вертикальним зльотом і посадкою «Hammerhead» розробив та виробляють фахівці компанії Airlogix.
Дрон завдовжки 2.8 м, його вага 80 кг. Він може перевезти багаж вагою 20 кг на відстань 100 км, має радіус дії до 40 км. Комплекс з трьома літаками й наземною станцією коштує $250 000.
Дрон може забезпечити значну гнучкість логістики, бо машина має вертикальний зліт і посадку, що дозволяє використовувати його в дуже різноманітних умовах.
БпАК «UJ-22 Airborne» розроблений українською компанією «Укрджет» і вперше був представлений на виставці озброєнь у 2021 році. Він може використовуватись для операцій з розвідки, перевезень та ударних завдань.
Дрон «Airborne» має радіус дії до 800 км, літати на висоті до 6000 метрів зі швидкістю 140–200 км/год і триматись у повітрі до 14 годин із корисним навантаженням до 20 кг.
Подробиці про дрон ми писали тут.
Інша розробка компанії — реактивний багатоцільовий БпАК UJ-23 TOPAZ. Він може використовуватися в будь-який час доби й пори року, в тому числі за несприятливих погодних умов та електронної протидії противника. UJ-23 може виконувати завдання для розвідувальних та військових пошуково-рятувальних операцій.
Дрон «TOPAZ» може покривати максимальний радіус дії до 400 км в автономному режимі, має крейсерську швидкість 600 км/годину, підійматись на висоту до 6000 м і знаходитись в повітрі до 1,5 годин.
Очень классная статья, собрали самое важное
Но нужно бы исправить название второй компании на UA Dynamics