Міністр під час випуску чергового подкасту «Дія» визначив пʼять ключових проблем, які треба вирішити для розвитку ринку БПЛА в Україні:
Дронів не вистачає — за пів року це вже непоганий результат, але далі буде краще.
Радіочастотне планування — потрібно сформувати чіткий план радіочастот, із якими військові будуть працювати на кожній ділянці фронту. Сьогодні вони (військові на фронті — прим.ред.) самостійно це роблять, отримують дрон, а він не може на цих частотах літати та вони самостійно його доробляють.
Не вистачає плат ініціації — військові самостійно їх закуповують.
Не вистачає стандартизованого боєприпасу — є проблема, коли боєприпаси самостійно виробляють десь під землею, але це небезпечно, це втрата часу і потрібно це докручувати. Для цього відкрили ринок кілька місяців тому.
Проблема с комплектацією — це вистачає антен, або деяких компонентів, тому вимоги до БПЛА потрібно більш кристалізовувати.
Наступний технологічний крок, за словами міністра, це — українські «Ланцети» та донаведення AI. За словами Михайла Федорова, він впевнений, що в першому кварталі будуть масові виробники в кожному з цих напрямків.
«Крім того, дистанційне управління РЕБом, синхронізація РЕР, можливо, створення бригади РЕБ для того, щоб, коли бригади виводились з власним РЕБом, не було гебу на ділянці фронту». — зазначив він.
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)