У кожного з нас свої унікальні інтереси, як в житті, так і в спорті. Комусь підходять Командні види, комусь індивідуальні. Комусь in-door, комусь outdoor. Я з самого дитинства займалася спортивним орієнтуванням, плавала в басейні і каталася на бігових лижах.
Свого часу була членом національної команди з орієнтування та їздила на молодіжні першості світу та чемпіонати Європи.
Згодом спортивне орієнтування, як справа мого життя, відійшло на другий план, але все одно продовжує бути головним хобі. Як наслідок, разом з орієнтуванням в скарбничку моїх захоплень потрапив і трейлраннінг або, інакше кажучи, біг по пересіченій місцевості, наприклад, по лісі, горах, спеціальним лісовим стежках.
Зараз я тренуюся 5-6 разів на тиждень, а в пікові періоди 8-9 разів.
Трейлраннінг чимось схожий на динамічну медитацію, оскільки під час тренування ти залишаєшся наодинці з природою і своїми думками.
Шосейний біг може здатися досить монотонним заняттям особливо для новачка, в той час як трейлраннінг набагато більш різноманітний, в першу чергу в плані вибору локацій для пробіжок.
Чому трейлраннінг?
Причин такого вібору у мене кілька:
Мінімальні витрати на екіпіровку (особливо в теплу пору року)
Не потрібно спеціально обладнаної локації для занять
Підходить для людей різного рівня фізичного розвитку.
Трейлраннінг досить багатофункціональний, оскільки під час тренування задіяні майже всі групи м’язів-від м’язів ніг до преса і спини
Перш ніж починати заняття трейлом, бажано пройти первинну підготовку, а саме спробувати пробігти коротку дистанцію недалеко від будинку або включити більше кардіо в свою щоденну рутину. Підійдуть і басейн, і велосипед, і лижі, і проста ходьба.
Скільки коштує такий спорт
За вартістю цей вид спорту досить економічний і не вимагає таких величезних витрат, як, наприклад, тріатлон. Але для занять будуть потрібні спеціальні кросівки для трейлраннінга з агресивним протектором, зручні шорти/тайтси, майка і термо лонгслів, вітровка (якщо бігаєте в дощ або вітер). Шапочка, рукавички, баф — для занять від 10 градусів і нижче.
Дівчатам дуже раджу приділити особливу увагу вибору спортивного бра, а хлопцям — спеціального нижньої білизни. У міру збільшення тривалості пробіжки і зміни рельєфу місцевості може знадобитися біговий рюкзак (на пробіжки тривалістю більше 2х годин), бігові палиці (для гірських пробіжок), спортивні гелі.
Вартість може варіюватися в залежності від брендів, але в середньому витрати на екіпіровку будуть наступні:
Кросівки — 2 500 грн
Тайтси — 1 200 грн
Майка — 600 грн
Термо — 1 000 грн
Шкарпетки — 300 грн
Топ — 600 грн
Вітровка — 1 800 грн
Разом — близько 8 000 грн. Але, звичайно, можна підібрати одяг і взуття брендів попростіше, потрапити на розпродаж або позичити щось у друзів.
Де займатися трейлраннінгом і шосейним бігом і в Києві
Трейлраннінг. Тут все досить просто, так як можна самостійно пробігти маршрут в будь-якому з численних парків Києва. Детальніше дізнатися і почитати про маршрути можна тут.
Я тренуюся в Голосієво, так як живу прямо в 3-х хвилинах від лісу. Але є і Труханів острів, і Парк Дружби народів, і Муромець Парк і багато інших прекрасних лісів і парків практично в будь-якому районі міста.
Якщо ви початківець, то для знайомства з трейлраннінгом найкраще підійдуть групові тренування. Наприклад, ми з хлопцями бігаємо щонеділі о 8:00 ранку від метро Голосіївська. Приєднатися до нашого ком’юніті Kyiv Trail Runners можна в telegram або Facebook. Схожі пробіжки також організовують хлопці з Nike Running Club і Adidas Running.
Шосейний біг. C шосейним бігом все ще простіше. Якщо ви шукаєте однодумців, то в Києві досить велика кількість, як платних, так і безкоштовних бігових клубів.
Безкоштовні і найбільші ком’юніті: Nike + Running Club і Adidas Runner. Ще одна потужна спільнота — Salomon Running Club Ukraine, з крутим тренером і фокусом на трейлраннінг. З платних можу виділити KM, ПУШЕБ, Run21, Top Runners.
«24 лютого голос мами відправив нас на станцію «війна». Айтішники розповідають про перший день війни 24 лютого
dev.ua пропонує читачам поділитися своїми спогадами про те, яким для вас був день 24 лютого. Герої наших статей охоче розповідають про це, тож ми вирішили, що цим захочуть поділитися значно більше людей.
Наводимо спогади айтішників, які вже розповіли, як і де їх застала війна. нам надійшла ціла добірка спогадів від співробітників Sigma SoftWare.
Це вже шостий матеріал із циклу про перший день війни. Перший, другий,третій, четвертий та п’ятий сповнені розчарувань, сліз та болю.
Гарна стаття! Почну мабуть завтра бігати ))))