🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
22 березня 2023, 19:49
2023-03-22
«Ми лише на початку». Три принципи підходу до розвитку штучного інтелекту від Білла Гейтса
У своєму блозі засновник Microsoft Білл Гейтс зазначив, що штучний інтелект може допомогти людям у всьому світі покращити своє життя. Але акцентував, що світові необхідно встановити правила дорожнього руху, щоб будь-які недоліки штучного інтелекту значно переважали його переваги.
Ось три принципи, на які він рекомендує звертати увагу в цьому питанні.
Я в захопленні від впливу штучного інтелекту на проблеми, над якими працює Фонд Гейтса, і в найближчі місяці фонду ще багато що зможе сказати про штучний інтелект. Світ повинен переконатися, що штучний інтелект приносить користь усім, а не тільки багатим людям. Уряди та філантропія повинні відігравати важливу роль в забезпеченні того, щоб несправедливість зменшувалася, а не сприяла їй. Це пріоритет для моєї власної роботи, пов’язаної з ШІ.
Будь-яка нова технологія, така руйнівна, неодмінно викликає в людей занепокоєння, і це, безсумнівно, стосується штучного інтелекту. Я розумію чому — це порушує важкі питання про робочу силу, правову систему, конфіденційність, упередженість і т. д.
Три принципи Білла Гейтса
Епоха ШІ наповнена можливостями та обов’язками. Тема штучного інтелекту домінуватиме в суспільних дискусіях у оглядному майбутньому. Я хочу запропонувати три принципи, якими слід керуватися в цій розмові:
Тримати баланс
По-перше, ми маємо спробувати збалансувати побоювання щодо недоліків штучного інтелекту, які зрозумілі і дійсні, з його здатністю покращувати життя людей. Щоб максимально використовувати цю дивовижну нову технологію, нам потрібно як захиститися від ризиків, так і поширити переваги на якомога більше людей.
Брати ініціативу у власні руки
По-друге, ринкові сили природним чином не створюватимуть продукти та послуги ШІ, які допоможуть найбіднішим. Скоріше навпаки. Завдяки надійному фінансуванню та правильній політиці уряду та благодійні організації можуть забезпечити використання ШІ для зменшення несправедливості. Подібно до того, як світові потрібні найталановитіші люди, які зосереджені на найбільших проблемах, нам потрібно буде зосередити найкращий штучний інтелект світу на найбільших проблемах.
Запрограмуватись побачити несправедливість
Хоча ми не повинні чекати, поки це станеться, цікаво подумати про те, чи зможе штучний інтелект коли-небудь виявити несправедливість і спробувати її зменшити. Чи потрібно мати почуття моралі, щоб побачити несправедливість, чи чисто раціональний штучний інтелект теж побачить її? Якби воно визнало несправедливість, що б він запропонував нам зробити з цим?
Ми тільки на початку
Нарешті, ми повинні пам’ятати, що ми тільки на початку того, чого може досягти ШІ. Будь-які обмеження, які в нього є сьогодні, зникнуть, перш ніж ми це усвідомлюємо.
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі