😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоТаке життя
26 лютого 2025, 12:18
2025-02-26
«Повітря, земля, вода та кіберпростір». Військово-технологічний спорт офіційно визнали в Україні
Міністерство молоді та спорту України офіційно визнало військово-технологічний спорт новим неолімпійським видом спорту. Він вже має свою Федерацію військово-технологічного спорту. Що це за змагання?
Міністерство молоді та спорту України офіційно визнало військово-технологічний спорт новим неолімпійським видом спорту. Він вже має свою Федерацію військово-технологічного спорту. Що це за змагання?
У Міністерстві молоді та спорту повідомили, що наказ № 1105 додав військово-технологічний спорт до Реєстру визнаних видів спорту.
Військово-технологічний спорт об’єднує змагання у чотирьох напрямах: повітря, земля, вода та кіберпростір. Учасники змагатимуться у керуванні дронами та наземними роботизованими комплексами у дисциплінах:
перегони;
перехоплення;
розвідка;
дистанційне ураження;
комбіновані місії.
Наразі вже працює Федерація військово-технологічного спорту України, яка й буде розвивати цей вид спорту. У Міністерстві говорять, що молоді інженери, програмісти, оператори дронів та аналітики зможуть розвивати свої навички у спортивному середовищі. Студенти технічних спеціальностей отримають практичний досвід роботи з інноваційними технологіями.
«Військово-технологічний спорт також відкриває можливості для ветеранів, які можуть використовувати свої навички у новій формі — навчати молодь, брати участь у змаганнях та тестувати інновації», — відзначається в повідомленні.
Офіційний статус сприятиме організації системи змагань на всіх рівнях, в тому числі проведення перших міжнародних (за підтримки органів державної влади та місцевого самоврядування). Також заплановано інтеграцію цього виду спорту у навчальні програми технічних університетів та військових навчальних закладів.
«Україна має унікальний досвід та прагне стати світовим лідером у військово-технологічному спорті. Попереду — створення професійних ліг, міжнародні турніри та залучення партнерів для розвитку виду спорту», — відзначають у Міністерстві молоді та спорту.
У 2015 році в США було засновано Drone Racing League (DRL) — це професійна ліга перегонів дронів. Вона об’єднує кращих пілотів FPV-дронів, які змагаються на складних трасах із перешкодами на спеціально розроблених дронах.
У січні 2024 року лейтенант і заступник керівника Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко спрогнозував, що на фронті поступово почнуть з’являтися дрони-камікадзе з ШІ. Він додав, що спортивні дрони зі штучним інтелектом з’явилися в США ще 3–4 роки тому.
«FPV-дрони зі штучним інтелектом були в США ще у 2020–21 році, це були спортивні дрони. Вони робили те, що не міг зробити оператор БпЛА», — сказав Коваленко.
«Як багато хто з нас знає, українська індустрія спортивних FPV коптерів зазнала вибухового зростання упродовж останніх років. Тисячі людей захопилися цим новим спортом і траси прокладаються по всій країні», — заявив Ажнюк, маючи на увазі виробництво дронів для Сил Оборони.
Він додав, що прагне вивести Україну у світові лідери в цьому виді «спорту».
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)