😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоGameDev
18 лютого 2025, 11:22
2025-02-18
Колишній український стендапер розробляє мінімалістичний платформер в дусі Super Meat Boy
Тимофій Мішаков, який раніше 5 років займався стендапом, розповів про свою інді-гру Leo: The Square. Це мінімалістичний 2D-платформер, в який можна буде зіграти на фестивалі демоверсій Steam Next Fest наступного тижня.
Тимофій Мішаков, який раніше 5 років займався стендапом, розповів про свою інді-гру Leo: The Square. Це мінімалістичний 2D-платформер, в який можна буде зіграти на фестивалі демоверсій Steam Next Fest наступного тижня.
«Раніше я займався стендап-комедією, виступав п’ять років і працював над різними комедійними проєктами. Але рік тому я зрозумів, що втратив інтерес до цього заняття і почав шукати нову мету. Довго розмірковував, що мене насправді цікавить, поки випадково не натрапив на чергову статтю про розробку ігор», — розповів Мішаков на форумі Gamedev DOU.
За його словами, він з дитинства мріяв створити власну гру, але завжди думав, що це занадто складно. Його «лякало програмування», створення графіки, публікація гри в Steam та інші нюанси, проте Мішаков все ж наважився на розробку.
«Leo: The Square — це мінімалістичний 2D платформер, який акцентує на атмосфері та цікавому дизайні рівнів. Гравці досліджують різні локації, розв’язують головоломки та зустрічають унікальних персонажів», — йдеться в описі його гри в Steam.
Розробник зазначає, що геймплей його проєкту медитативний і не швидкий. На створення його надихали такі ігри як, Thomas Was Alone та Super Meat Boy. Він побачив, що подібний стиль можна зробити стильно та атмосферно, і зрозумів, що його ідея гри має потенціал.
«Я написав знайомому, який працював у Ubisoft і 4A Games (він ходив на мої виступи колись). Він погодився допомогти, і ми розібрали мій код. Виявилося, що я зробив все неправильно. Було соромно, що майже весь код складався з уривків туторіалів, які я навіть не до кінця розумів. Після першої розмови він порадив переписати рух персонажа з нуля, враховуючи знайдені помилки», — розповів про складнощі в розробці гри Мішаков.
Наразі Leo: The Square має сторінку в Steam та готову демоверсію, яку можна буде спробувати наступного тижня на Steam Next Fest.
«Для мене це важливий крок, адже хочеться, щоб якнайбільше людей спробували гру. Випуск демо це як тренування перед повноцінним релізом, тому для мене це дуже цікавий та корисний досвід», — говорить розробник.
Реліз гри запланований на другий квартал 2025 року. У ній буде українська та російська текстова локалізація.
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.