💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаРобота
6 березня 2023, 10:30
2023-03-06
В Україні стало на 8000 менше айтішників. Де працюють найбільше IT-фахівців
За рік кількість айтішників в Україні скоротилося на 8 000. За минуле півріччя в 50 найбільших ІТ-компаніях стало менше на 5% фахівців, і більшість із них — технічні. Як йдеться в дослідженні DOU, головна причина — релокація в закордонні офіси компаній і легалізація там. Фактично українські IT-компанії продовжують активно зростати, але здебільшого вже не в Україні.
Нині у 50 найбільших IT-компаніях України працює 92 486 людей проти 100 000 у січні 2022 року.
Як пояснили DOU компанії, це скорочення за деякими винятками не означає зменшення кількості фахівців у них. Айтішники переїхали за кордон працювати в інших офісах своїх компаній, легалізуються там і припиняють сплачувати податки в Україну.
Склад «великої п’ятірки» не змінився, однак EVOPLAY піднялася на 4-ту сходинку замість Luxoft Ukraine. EVOPLAY єдина з «великої п’ятірки» зберегла позитивну динаміку (+253 людини за минулі пів року).
Загалом же кількість спеціалістів у п’яти найбільших компаніях зменшилася на 3,3 тисячі людей.
EPAM традиційно на першому місці рейтингу, хоча зберігає суттєву негативну динаміку. У першому півріччі 2022-го кількість фахівців у компанії зменшилася на 1260, у другому — ще на 1255. Ключова причина, як і раніше, — релокація. Частина спеціалістів виїхали з України, рятуючись від війни, і вирішили залишитися там. Вакансій EPAM в Україні наразі небагато, оскільки потребу в спеціалістах переважно покривають через бенч — внутрішніх фахівців компанії.
Значно більше спеціалістів, ніж у першому півріччі, втратила українська команда SoftServe (1468 осіб в другій половині 2022 року проти 164 — у першій половині). Компанія теж пояснює ці зміни релокацією: приблизно 2000 спеціалістів SoftServe переїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення. Частина з них повернулась, але багато хто залишається за кордоном і тепер легалізовується в інших локаціях компанії. Впливає і плинність кадрів, нині плинність у компанії на звичному рівні. Але через повільніший темп найму та меншу кількість вакансій на ринку кількість працівників так швидко не вирівнюється. Також відбувається певна оптимізація, але не масова. У компанії запевнили, що підтримують резерв талантів на рівні, достатньому, щоб швидко стартувати нові проєкти, і відкривають нові вакансії. Більшість з них орієнтовані на внутрішній резерв, але є і зовнішні вакансії. SoftServe працює над тим, щоб залучати нових клієнтів і проєкти саме в Україні.
GlobalLogic у першому півріччі зберігала позитивну динаміку, а в другому має мінус 444 людини. Причина така сама: більшість цих спеціалістів перейшла до інших офісів компанії у світі. Згідно з внутрішнім опитуванням GlobalLogic, понад 70% із них планують повернутися в Україну з настанням миру. Наразі найбільше відкритих пропозицій компанія має в регіоні EMEA (Europe, the Middle East and Africa) — 585 позицій на початку лютого. У компанії запевнили, що у 2023 році зростатимуть в інших країнах, щоб продовжувати підтримувати Україну.
EVOPLAY наразі зросла на 253 людини й пояснює це розширенням наявних проєктів і відкриттям нових.
Luxoft, як і інші компанії, пояснює негативну динаміку (-200 спеціалістів) легалізацією людей в інших локаціях. Наразі компанія фокусується на безпеці фахівців, утриманні високого рівня сервісу для клієнтів і залученні нових замовників.
DOU опублікував оновлений рейтинг 50 найбільших гравців українського IT-ринку. І там чимало змін.
34 компанії із 50 мають негативну динаміку зростання за минуле півріччя. Абсолютна більшість тих, з ким ми поспілкувалися, пояснюють це саме легалізацією спеціалістів в інших локаціях компаній за кордоном. Тобто компанії фактично не втрачають фахівців, а перевозять їх в інші свої офіси й продовжують наймати за межами України.
Скорочують штат не всі
Лише 14 компаній із 50 найбільших зберегли позитивну динаміку приросту в другому півріччі. П’ять компаній збільшилися на понад 100 спеціалістів.
Лідер зростання — GR8 Tech («Грейт Тек») — це компанія-наступниця Parimatch Tech. Вона вийшла на ринок у січні 2023-го та успадкувала команду Parimatch. У другому півріччі 2022-го компанія активно наймала в Україні та світі — усього 323 спеціалісти. Також частково фахівці холдингу приєдналися до GR8 Tech, тож загальна кількість людей зросла.
Genesis продовжує зростати (+282 спеціалісти) завдяки тому, що її екосистема продуктових бізнесів не залежить від зовнішніх замовників — продуктами користуються по всьому світу. Бізнеси зростають, тож компанія продовжує наймати — відкрито більше як 100 вакансій.
Ajax Systems, яка минулого півріччя була рекордсменом зростання (+802 спеціалісти), у другій половині минулого року додала 228 фахівців. У компанії розповіли, що продовжують стрімко зростати й станом на початок березня мають понад 120 вакансій.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі