В УКУ буде нова бакалаврська програма з робототехніки. Що вивчатимуть
Навчальний процес складатиметься з лекцій і практичних занять, на яких планується зробити акцент.
Навчальний процес складатиметься з лекцій і практичних занять, на яких планується зробити акцент.
Навчальний процес складатиметься з лекцій і практичних занять, на яких планується зробити акцент.
Український католицький університет оголосив про запуск нової бакалаврської програми з робототехніки на факультеті прикладних наук. Вона почнеться з нового навчального року.
DOU, з посиланням на в. о. декана факультету прикладних наук УКУ Олеся Добосевича, пише, що навчальний процес складатиметься з лекцій і практичних занять, на яких планується зробити акцент. «Студенти не лише навчатимуться, а й братимуть участь у міжуніверситетських заходах, виставках і міжнародних змаганнях», — розповів Добосевич.
Студентам викладатимуть курси з безпілотних систем, embedded-розробки, схемотехніки тощо. Навчальна програма частково формувалася завдяки спеціалізації «Робототехніка», яку минулого року запустили для студентів бакалаврської програми «Комп’ютерні науки».
Акцент зроблять на трьох напрямках:
— Програмування роботизованих платформ — навчатимуть створювати алгоритми для роботів, які виконують задані дії.
— Проєктування роботизованих платформ — розробка інженерних рішень для конкретних завдань. Наприклад, автоматизованого косіння трави вздовж дороги.
— Високопродуктивні обчислення — створення швидкодійних програмних рішень для роботизованих систем.
Студенти працюватимуть з різними платформами. Зокрема з роборуками, мобільними платформами, сенсорами, лідарними системами, тощо. Наразі вже відкрита перша лабораторія. Також в процесі обладнання знаходиться цех механічної обробки і ще одне велике приміщення.
Планується, що набір становитиме від 20 до 25 осіб. Проте за п’ять років кількість студентів на одному курсі планують розширити до 40 людей.
Нагадаємо, що в травні 2024 року факультет прикладних наук Українського католицького університету відкрив нову спеціалізацію з робототехніки, яка передбачає набір курсів для опанування навичок програмування для створення роботів і роботизованих систем. Головні причини — зацікавлення серед студентів та великий запит на фахівців у сфері робототехніки від компаній.
Над створенням і розробкою спеціалізації працювала команда Факультету прикладних наук УКУ разом із Національним університетом «Києво-Могилянська академія».