Війна чипів триває. Ось п'ять пунктів, які її пояснюють
Заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован розповів у колонці Forbes, що відбувається у світовій «війні чипів».
Заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован розповів у колонці Forbes, що відбувається у світовій «війні чипів».
За попередніми даними $10 млрд із додаткового бюджету Японії виділили для фінансової підтримки іноземних виробників чипів.
Уряд Великої Британії, за даними Національної стратегії виробництва напівпровідників, планує виділити компаніям із виробництва мікросхем до 1 млрд фунтів стерлінгів протягом наступного десятиліття. З 2023 по 2025 роки компанії отримають 200 млн фунтів стерлінгів, 800 млн фунтів стерлінгів — до кінця 2033 року.
США запровадили закон про мікросхеми (Chips Act), згідно з яким виробники напівпровідників можуть отримати субсидії до $52 млрд, щоб будувати заводи у США.
Євросоюз запустив власний «Європейський закон про чипи» з державною допомогою в розмірі €43 млрд.
В будівництво заводу з виробництва передової ультрафіолетової літографії в Хіросімі планує інвестувати великий американський виробник напівпровідників Micron. Організацію науково-дослідного центру з лініями для напівпровідникових пристроїв у Йокогамі обговорює Samsung.
TSMC, найбільший у світі виробник чіпів за контрактом, також заявив про можливість збільшення інвестицій у Японію після того, як погодився побудувати новий завод у південно-західній префектурі Кумамото.
Німецька компанія Infineon будує фабрику сучасних напівпровідників на $5 млрд інвестицій, за підтримки уряду країни.
США та Японія також планують витратити понад $70 млн для навчання та підготовки 20 000 інженерів для галузі напівпровідників в 11 своїх університетах.
США зараз спонукають до тіснішої співпраці між своїми союзниками, аби зменшити залежність від мікросхем, вироблених тайванською компанією TSMC.
Британський уряд планує укладати альянси з компаніями в Японії. Так країна демонструє, що наступне десятиріччя може стати періодом стратегічних партнерств, які побудовані на геополітичній доцільності (friendshoring або allyshoring).
Для розвитку регіональних інвестиційних центрів та розширення діяльності Національного наукового фонду уряд Джо Байдена ініціював закон з рамках якого США виділять понад $100 млрд на інвестиції в технології та науку.