Vodafone має наміри інвестувати 10 млрд грн у цифрову інфраструктуру України
Провідна телеком-компанія Vodafone Україна оголосила про плани щодо майбутніх інвестицій у технології та мережу нашої країни.
Провідна телеком-компанія Vodafone Україна оголосила про плани щодо майбутніх інвестицій у технології та мережу нашої країни.
Vodafone Україна планує у 2024-2025 роках інвестувати 10 млрд грн у технологічну та цифрову інфраструктуру країни. Про це йдеться у меморандумі, який підписали Міністерство цифрової трансформації, НКЕК і Vodafone Україна.
Вони будуть працювати над:
«Разом працюватимемо над тим, щоб зробити послуги максимально доступними для українців, забезпечити сталий зв’язок та доступність мереж. Це особливо важливо в умовах повномасштабної війни», — зазначив міністр цифрової трансформації. Михайло Федоров.
Генеральна директорка Vodafone Україна Ольга Устинова повідомила, що за два роки повномасштабного вторгнення компанія інвестувала 9,3 млрд грн в інфраструктуру країни.
«Це рекордний обсяг, який перевищує навіть довоєнні інвестиції 2021 року. За цей час нам вдалось повернути в ефір 900 міст і сіл. При цьому, попри постійні ушкодження мережі та необхідність відновлювати обладнання, ми продовжуємо будувати — 5500 базових станцій вдалось вивести в ефір під час активної фази війни в країні для розширення покриття та місткості мережі», — заявила Устинова.
На її думку, світ має говорити про Україну не тільки через війну, а й тому, що «Україна — це сучасні технології, інновації, потужний телеком і IT сектор, це перша у світі «держава в смартфоні».
Підписання меморандуму відбулось у межах презентації стратегії розвитку електронних комунікацій. Міністерство цифрової трансформації спільно з партнерами вперше презентували стратегію розвитку електронних комунікацій.
Стратегія зосереджена на двох основних напрямках: доступності сталого зв`язку та розвитку сфери електронних комунікацій як фундаменту економіки. Вона також визначає заходи, які потрібні для відновлення та розвитку сфери у воєнний та післявоєнний час. Зокрема, покращення послуг споживачам, удосконалення державної політики, створення умови для забезпечення або покращення послуг мобільного зв’язку і фіксованого та мобільного Інтернету, інтеграція України до єдиної роумінгової зони з ЄС.
Нагадаємо, що раніше мобільні оператори «Київстар», Vodafone Україна і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій (НКЕК) підписали меморандум про розвиток сфери електронних комунікацій до 2030 року.