Марія БровінськаРобота
10 вересня 2021, 15:06
2021-09-10
"Написав код для соцмережі і вирішив втекти з IT". Історія дипломованого програміста, який розчарувався у професії
Олександр Федотов 15 років тому писав програми, розробляв соціальні мережі. Але вирішив не пов’язувати своє життя з кодами, натомість вирішив за краще зайнятися маркетингом у консалтинговому агентстві «Ольшанський і Партнери» — компанії, яка є співорганізатором найбільшо]їIT-конференції Східної Європи iForum. Ось його історія.
Олександр Федотов 15 років тому писав програми, розробляв соціальні мережі. Але вирішив не пов’язувати своє життя з кодами, натомість вирішив за краще зайнятися маркетингом у консалтинговому агентстві «Ольшанський і Партнери» — компанії, яка є співорганізатором найбільшо]їIT-конференції Східної Європи iForum. Ось його історія.
Чому не IT
Спусковим гачком для відходу з професії стало написання коду для однієї соцмережі.
B IT мені не вистачало терпіння на те, щоб займатися «налагодженням». Коли запускаєш програму і смиренно стежиш, як все працює.
Я буквально не міг сидіти й дивитися в монітор на те, як змінюються значення в виділених для відстеження змінних. Є й інша причина, і вона ключова в цій історії: в програмуванні немає того, що є у маркетингу. Маю на увазі розуміння того, для кого ти пишеш код, які реальні задачі вирішить твоя програма.
Біль болей
Будучи програмістом, я пиляв стартап, це була соцмережа для покупців, ідея якої полягала у тому, щоб зібрати єдину платформу відгуків на всі харчові продукти. На той момент альтернативи такому продукту ніде не було.
Біль всіх болів була у тому, що я писав ці коди й не замислювався про те, кому ж це насправді треба. Як наслідок, я витратив чотири місяці життя на продукт, який нікому не потрібен.
Це стало лейтмотивом мого рішення перебігти у маркетинг. Тепер, коли перебуваю на позиції СBDO у компанії, в основі якої закладено маркетинг, я б поставив інше питання автору ідеї створення такого стартапу: «А є люди, які здатні додати цю соцмережу у своє життя і поміняти своє звичне життя на якесь нове за допомогою цього сервісу?». Успіх багатьох проєктів у тому, що звички людей змінилися з новим продуктом. Наприклад, такі компанії, як Uber, «Розетка», «Нова Пошта» і т. д. розв’язали реальні проблеми людей, зберігши їм дорогоцінний час.
Шлях у маркетинг
У якийсь момент я осмислив, що писати коди для додатка, розробка якого коштує солідних грошей, потрібно, відштовхуючись від іншої логіки. А вона ось у чому: чи є проблема, потреба або завдання, яке вирішить цей сервіс для досить великої кількості людей? Тепер я проводжу маркетингові дослідження, вивчаю попит на альтернативні послуги й тільки потім виявляю, потрібно запускати програму і чи є альтернатива, яка надійніше, дешевше, зручніше. І так, іноді виявляється, що розробка ціною в $100 тис., по суті, нікому не потрібна.
Наведу приклад. До нас звернувся клієнт з ідеєю створення програми «морський бій за кермом», суть якої полягала у тому, що люди, які застрягли в пробках, обмінюючись СМС, грають в гру з такими ж автолюбителями. Клієнт звернувся із запитом про доцільність цієї ідеї.
Будь я програмістом, відразу б взявся за цю роботу. Замість цього я запропонував почекати з розробкою і зробити дослідження. В ході аналітики ми визначили, що такий додаток нікому не потрібен, люди не будуть грати в морський бій за кермом.
Ми досконально перевірили ідею, і в результаті не дозволили клієнту зробити дурість. Додатків, від запуску яких я відрадив, в моїй практиці було чимало.
«Виплачували зарплатню працівникам під звуки пострілів російських військ». Чим сьогодні живе місто Конотоп і його IT
Місто Конотоп назавжди увійшло в історію війни з росією завдяки відео, де місцеві жінки розповіли окупанту, що в нього будуть проблеми з потенцією. Це було в перші дні вторгнення до України. Чим сьогодні живе районний центр Сумщини, нам розповів Дмитро Гланц — CEO місцевої IT- компанії Grodas.
Від роботів–розвідників до моніторингу військ РФ на кордоні. Найважливіші IT–розробки за 8 років війни на сході
Сьогодні в Україні загострилася ситуація на сході через визнання РФ так званих «ДНР/ЛНР». Бізнес і громадяни країни максимально активізувалися і допомагають нашому війську фінансово. Не стоїть осторонь і IT–сектор: він не лише перераховує армії мільйони гривень, але й допомагає розробками. Згадали 8 найактуальніших IT-рішень за 8 років війни.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі