💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Стас ЮрасовТаке життя
30 січня 2022, 11:14
2022-01-30
«Нам просто не можна відступати або бігти». Як реагують на війська РФ біля кордону IT-компанії, що працюють на внутрішній ринок
Директор асоціації ІТ-компаній Software Ukraine Віктор Валєєв поспілкувався з представниками таких компаній як Iqusion, Inbase, «Інтелект-Сервіс», «ІнфоПлюс» і не виявив у них панічних настроїв.
«Зі спілкування з власниками й топменеджментом компаній, я не бачу будь-яких думок про релокацію або подібні дії», — зазначив він. Віктор додав, що при цьому безумовно відпрацьовуються реакції на можливу ескалацію конфлікту.
Валєєв підкреслює, що атаки на державні інформаційні системи відбуваються регулярно з самого початку війни, і в цілому команди вже звикли до супернапруженого режиму роботи.
З іншого боку — відповідальність за ІТ-забезпечення держави накладає певні зобов’язання.
«Стабільність роботи державних ІТ-систем — це символ стабільності країни, тому нам просто не можна відступати або бігти», — розповідає Валєєв.
Війна зовсім поруч: 10 пунктів, наявність яких обов'язково потрібно передбачити, щоб вижити. Детальна інструкція для айтішників і не тільки
Війна в Україні триває. Сьогоднішній ранок нагадав події 24 лютого. Проте, оскільки уважність українців наразі приспана, dev.ua вирішив нагадати, що треба мати із собою на випадок непередбачуваної ситуації, куди йти та які дії вчиняти, щоб мати більше шансів не постраждати.
Ще 23 лютого ми поговорили з айтішниками, які раніше були військовими, з інструкторами курсів виживання та прислухалися до порад чиновників. Отже, що ж має бути в «тривожній валізці» та взагалі вдома про всяк випадок.
Айтішник створив сайт про мертвих орків. Подивитися на жесть заходять люди з усього світу, а росіяни впізнають родичів
Богдан Пантюшенко — фронт-енд девелопер в Astound Commerce та автор волонтерського проєкту russoldat.info. Спочатку це був сайт про полонених та мертвих росіян, призначений для перегляду живими росіянами. А зараз це онлайн-колекція воєнних злочинців, мародерів та вбивць, які показують обличчя «руського міра» всьому світу.
Як створювався сайт, який контент особливо популярний та чи витримують нерви стільки жесті — в розповіді автора проєкту.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі