💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаЗброя
8 листопада 2024, 09:34
2024-11-08
В Україні діє ініціатива Women in Drones, що навчає жінок паяти та пілотувати дрони. Як розвивається проєкт і хто може долучитися
В Україні працює ініціатива, покликана залучити більше жінок до дронобудування та працевлаштувати їх. Як влаштована Women in Drones і хто може долучитися
Колишня маркетологиня, а нині — керівниця напряму Дар’я Лінькова розповіла DIVOCHE.MEDIA, що відбувається всередині проєкту. Ось кілька цікавих фактів.
Дрони цікавлять усіх
Популяризувати ініціативу й шукати слухачок організатори вирішили через соцмережі, оскільки часто оголошення на сайтах-агрегаторах із пошуку роботи не спрацьовували. Важливо було, щоб дівчата та жінки мешкали недалеко від місця навчання, яке проводять лише офлайн.
«Як завжди, в голові була картинка, на яку ми орієнтувалися. Наприклад, цілилися більше у молодше покоління, але виявилося, що навчання цікавить жінок різного віку, — розповідає Дар’я. — Хтось уже мав досвід у паянні, хтось ні, хтось думав про працевлаштування, а хтось хотів навчитися для себе».
Під час першого набору організатори отримали понад 300 заявок, попри досить стиснуті терміни для пошуку майбутніх учениць. Перед стартом курсу вдалося обробити половину заявок — зв’язатися з кожною охочою, почути її очікування. Було зрозуміло, що проєкт має потенціал для розвитку.
30 перших студенток
Спочатку планували набрати лише 20 дівчат в одну групу, але зрозуміли, що це було б неефективно. Тому набрали 20, поділивши дівчат на три групи. Тривалість навчання — два тижні. До викладання залучили й співробітників та співробітниць компанії з виробництва дронів, і запрошених лекторів та викладачів.
Курс починався з теорії, адже є багато деталей, які потрібно знати, далі — практика, а пілотування — це останній етап.
Жінки, які проходять навчання, одноголосно говорять, що у них склалися дуже теплі стосунки у групі, а вчителі та співробітники компанії уважно ставляться до роботи кожної та готові відповідати на будь-які запитання.
Перший випуск вже завершив навчання і готовий співпрацювати з організаторами надалі.
Перспективи
Однією з цілей проєкту є також злам стереотипів щодо жінок у технічних спеціальностях та збільшення представництва жінок у галузі дронобудування.
Зважаючи на успішний старт проєкту, Дар’я налаштована позитивно на наступні кроки. Спочатку планують запустити три наступні групи, далі — набирати нових дівчат та, як результат, збільшувати потужності виробництва.
«Наразі ми багато рахуємо у проєкті та фіксуємо усі результати. Тож за пів року матимемо досить цікаву аналітику та, я певна, побачимо, у яких процесах жінки найефективніші», — додає вона.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)