🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаКриптобізнес
23 квітня 2025, 09:35
2025-04-23
Як оподатковуватимуть криптоактиви в Україні і хто опікуватиметься цією сферою: деталі довгоочікуваного законопроєкту, який Рада може розглянути вже наступного тижня
Законопроєкт із регулювання ринку криптовалют та інших цифрових активів готовий до голосування в парламенті. Що він передбачає і які податки сплачуватимуть криптопідприємці?
Законопроєкт із регулювання ринку криптовалют та інших цифрових активів готовий до голосування в парламенті. Що він передбачає і які податки сплачуватимуть криптопідприємці?
За інформацією Forbes, у законопроєкті прописаний спеціальний режим оподаткування для операцій із віртуальними активами. Податок буде нараховуватися лише з прибутку за рік. «Йдеться про різницю між витратами на купівлю й доходами від продажу криптоактивів», — уточнив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Власнику криптовалюти потрібно буде сплатити 18% податку на прибуток фізичних осіб (ПДФО) та 5% військового збору. У перший рік після прийняття документа буде діяти пільгова ставка ПДФО — 5%. У цей період підтверджувати витрати на придбання криптовалюти не потрібно. Надалі таке підтвердження буде обовʼязковим.
Після закінчення перехідного періоду тримачі криптовалюти мають сплачувати 18% ПДФО та 5% військового збору. Криптопідприємець має самостійно декларувати та сплачувати податки.
Під оподаткування не потраплятимуть три категорії криптооперацій: обмін одних криптовалют на інші; продаж на суму до однієї мінімальної заробітної плати; майнінг.
У законопроєкті регулятор ринку буде визначатися Кабміном за погодженням із Нацбанком. Що за орган регулюватиме сферу, поки неясно — розглядають НКЦПФР, Нацбанк та Мінцифри.
Раніше у Верховній Раді були зареєстровані два законопроєкти, які мають врегулювати обіг віртуальних активів — від Мінцифри та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Обидва законопроєкти базують на директиві MiCA, але відрізняються в питаннях щодо класифікації й оподаткуванні операцій із криптовалютами.
«Біткоїн зможе пережити будь-які катаклізми і буде затребуваний навіть через 2000 років, а USDT проіснує доти, доки в ньому буде необхідність». CEO Tether змалював прогноз розвитку криптоіндустрії
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.