🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
5 березня 2025, 09:22
2025-03-05
Як успішно пройти співбесіду в FAANG і отримати вигідний оффер: 5 (не)простих кроків від досвідченого айтівця
Software & QA Engineer зі Львова Дімітрій Вільдштейн опублікував інструкцію, в якій користувач Reddit ділиться лайфхаками, що допомогли йому отримати офер у світових технокорпораціях.
Software & QA Engineer зі Львова Дімітрій Вільдштейн опублікував інструкцію, в якій користувач Reddit ділиться лайфхаками, що допомогли йому отримати офер у світових технокорпораціях.
«Користувач Reddit, який отримав роботу в FAANG, розкриває найкращі хаки для проходження співбесід у будь-якій компанії», — зазначає айтівець.
dev.ua дослівно публікує рекомендації користувача Reddit, якого зацитував український фахівець.
Крок 1: Пропуск чорної діри
Я ніколи не подавав заявку через портали компаній. Вони отримують тисячі аплаїв, і автоматична система фільтрує більшість з них.
Замість цього я націлився на інженерів і менеджерів з підбору персоналу в Linkedin і попросив рекомендації.
Я робив свої повідомлення короткими і по суті: «Привіт [Ім’я], я дійсно зацікавлений у [Команді/Компанії] і хотів би подати заявку. У мене [X років] досвіду в [Relevant Skill], і я думаю, що я б чудово підійшла. Чи були б ви готові направити мене?»
Це принесло мені кілька рефералів за тиждень, і я відразу перейшов на екрани рекрутерів, замість того, щоб чекати в порожнечі.
Крок 2: Вивчайте лише те, що насправді запитують
Замість того, щоб шліфувати сотні проблем LeetCode, я передивився і вивчив питання на співбесіді.
Я шукав на дискусійних форумах Glassdoor, Blind та LeetCode останні запитання від моєї цільової компанії.
Я знайшов закономірності — більшість компаній задають одні і ті ж 10-15 основних проблем неодноразово.
Замість розв’язання 500 випадкових задач я вивчав: топ-30 питань по компанії (відсортовані за частотою), шаблони, а не рішення (наприклад, «О, це просто проблема з розсувним вікном з поворотом»).
Проходив імітаційні інтерв’ю на Pramp і з друзями, щоб отримати зворотний зв’язок у режимі реального часу.
У результаті я вирішував питання на співбесіді менш ніж за 10 хвилин, замість того, щоб боротися з грубою силою.
Крок 3: Підготовка поведінкового інтерв’ю
Поведінкові раунди FAANG — це не про «особистість» — вони шукають структуровані відповіді.
Я підготував 5 історій за методом STAR (Ситуація, Завдання, Дія, Результат) та адаптувала їх на льоту.
Ключове — завжди показуйте ефективність за допомогою показників. Замість того, щоб сказати: «Я допоміг оптимізувати бекенд-сервіс», я сказав: «Я оптимізував бекенд-сервіс, зменшивши затримку на 40% і заощадивши $500 тис на хмарних витратах».
Найбільша хитрість наступна: якщо вони запитують про невдачу, завжди перетворюйте це на перемогу («Я вивчив X, і це призвело до успіху Y пізніше»).
Крок 4: Використання лазівок у процесі найму
Я розрахував час своїх співбесід стратегічно — компанії рухаються швидше, коли знають, що у вас є інші пропозиції.
Я шукав заходи з найму та системи «bar-raiser» (на Amazon, наприклад, є бар-рейзери, які можуть перекрити поганих інтерв’юерів).
Я побудувала відносини зі своїм рекрутером — вони мають владу проштовхувати кандидатів на межі та допомагати з переговорами.
Крок 5: Лайфхаки для пропозицій та переговорів
Як тільки у мене з’явилася одна пропозиція, я використав її, щоб тиснути на інші компанії, щоб вони рухалися швидше.
Я діяв трохи безкорисливо — компанії ганяються за кандидатами, які начебто затребувані.
Я наполегливо домовлявся:
«Мені подобається ця можливість, але моя інша пропозиція полягає в тому, $X — чи можете ви її порівняти або покращити?»
«| сподівався на вищий базовий/підписаний бонус, щоб узгодити його з ринковими ставками».
Результат — на $40 000 збільшення загальної суми компенсації.
Що ж врешті
Пропозиція FAANG із загальною сумою понад $300 000.
Мінімум часу, витраченого на неактуальну підготовку.
«Я пройшов близько 50 співбесід восени минулого року і був одночасно strong junior, middle і senior у різних компаніях». Інженер EPAM пояснює, чому грейди — це фігня
«Це був сумний досвід, місяць життя просраний. Коли настав час зарплати, вони всі просто Пуф! І розчинилися. Зникли». 3D-художник розповів, як його кинув роботодавець
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.