😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
5 березня 2025, 08:22
2025-03-05
«Я пройшов близько 50 співбесід восени минулого року і був одночасно strong junior, middle і senior у різних компаніях» . Інженер EPAM пояснює, чому грейди — це фігня
Олексій Мошура, ML Engineer у EPAM, пояснює, чому орієнтуватися на рівень фахівця, зазначений у резюме, часто не варто.
Олексій Мошура, ML Engineer у EPAM, пояснює, чому орієнтуватися на рівень фахівця, зазначений у резюме, часто не варто.
«Я пройшов близько 50 співбесід восени минулого року і був одночасно strong junior, middle і senior у різних компаніях. І це не тому, що я якийсь унікальний. Просто ці грейди більше про суб’єктивне сприйняття та процес оцінки, ніж про реальну компетентність», — зазначає айтівець. Ось його аргументи.
Рівень залежить від компанії. В одній компанії тебе оцінюють як strong junior, в іншій — як впевненого middle, а десь ти вже senior, бо є комусь потрібні твої навички. Технології, підхід до роботи, корпоративна культура — усе це сильно впливає на те, як тебе сприймають.
Співбесіди — це рулетка. Не завжди проходиш технічний етап, навіть якщо реально розумієш матеріал. Буває, що день не задався або запитання не збіглися з твоїм досвідом. Врешті-решт, може просто не бути хімії з інтерв’юером. І ось один відгук каже: «Слабкий middle», а інший — «Цілком senior».
Оцінка суб'єктивна. Визначення грейду — це не математика, де є чітка формула. Навіть якщо компанія має критерії, завжди є людський фактор: чи подобається ти команді, як ти себе подаєш, наскільки впевнено відповідаєш.
Грейд ≠ реальна цінність. Є junior, які тягнуть проєкти сильніше за senior, і є senior, які на новій позиції не можуть швидко адаптуватися. У реальності важливіші твої навички, досвід і здатність приносити користь, а не якийсь «лейбл».
«Висновок: грейди — це більше про формальність у HR-процесах, ніж про реальні навички. Якщо хочеш рости — дивись не на назву позиції, а на свої можливості, нові виклики і те, що ти можеш дати бізнесу.
Олексій також дав пораду для тих, хто зараз шукає роботу: «Якщо зараз шукаєте роботу, зациклюйтесь не на грейді, а більше на реальних навичках і тому, як ви їх подаєте. Розглядайте різні ролі, навіть якщо назва позиції вам не зовсім підходить — головне, які завдання і можливості там є. І головне — не робіть висновки після кількох співбесід, це завжди процес, де навіть відмови дають корисний досвід».
«Джуни і мідли програли штучному інтелекту. Не бачу аргументів наймати фахівців-початківців». Senior Software Engineer вважає, що ШІ може замінити молодих айтівців. Чи згодна з його аргументами спільнота: велика дискусія
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Не Патроном єдиним. Айтішник з EPAM шиє військову амуніцію для собак: історія диво-стартапу для чотирилапих захисників України
Максим Лісович, Interior Designer в ЕРАМ Україна, поза роботою допомагає амуніцією українським військовим… собакам. Так, службові пси носять унікальні жилетки та нашийники, мають спеціальні аптечки та турнікети. Чотирилапі в такому «одязі» більш захищені та впізнавані.
За словами Максима, тільки на заході країни нас захищають сотні військових собак. Айтівець допомагає військовим кінологам нести цю службу гідно, забезпечуючи відповідною амуніцією, спеціальними аптечками та турнікетами. Нещодавно він провів три дні поспіль, власноруч відшиваючи нашийники та повідці. А ще два роки тому шити він не вмів узагалі. Ось історія диво-стартапу.
Австралійське задзеркалля. Історія Delivery Director EPAM, який через війну релокувався із сім'єю до Австралії: як адаптуватися та вижити за океаном?
Григорій Клімов — директор з делівері і керівник великої Platform Engineering-практики в EPAM. Понад 10 років він будував свою кар’єру в українському офісі, але війна змусила його з родиною кардинально змінити життя. В березні Григорій з дружиною і трьома дітьми поїхали з рідного Харкова, деякий час провели в ЄС, а згодом — вирушили до Австралії. «Я мріяв жити в цій країні, коли піду на пенсію. Але війна підштовхнула до того, щоб прийняти рішення значно швидше», — каже Григорій.
Ось його історія.
Очільник EPAM Ukraine: «Було б класно мати якісь прозорі, відкриті механізми виїзду за кордон для обмеженої кількості людей»
Керівник EPAM Ukraine Степан Мітіш, який до призначення відповідав за київський та вінницький офіси компанії, дав велике інтерв’ю AIN. В компанії він працює вже 16 років, тобто знає про український IT-аутсорс багато, якщо не все.
dev.ua обрав найцікавіше з розмови.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Розкажеш це на наступному асесменті.