🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
17 травня 2024, 00:15
2024-05-17
«Якщо б я був проти Дія.City, то цього закону не було б», — Данило Гетманцев про спецрежим для IT-компаній від створення до планів
На першій робочій зустрічі FutureTech від бізнес-спілки Diia.City United, яка відбулась сьогодні в Києві, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев згадав, як був заснований правовий та податковий простір для IT-компаній Дія.City.
На першій робочій зустрічі FutureTech від бізнес-спілки Diia.City United, яка відбулась сьогодні в Києві, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев згадав, як був заснований правовий та податковий простір для IT-компаній Дія.City.
СЕО Diia.City United Наталія Микольська на початку першої панелі згадала, що Данило Гетманцев мав неоднозначне ставлення до режиму Дія.City. «Хоча потім, коли була друга річниця Дія.City, від вас була заява до бізнесу, якщо бізнес працює чесно, прозоро і сплачує всі податки, які передбачені законом, то держава його має підтримати», — повідомила вона.
На питання, яке бачення щодо простору Дія.City у Гетманцева зараз, голова Комітету відповів, що інформація про те, що він був проти Дія.City неправдива.
«Повірте мені, якщо б я був проти Дія.City, то цього закону б не було (законопроєкт № 5376 „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні“, який взначив податкові умови спеціального правового режиму Дія.City — прим.ред.),» —зазначив Денило Гетманцев.
Він повідомив, що підтримав законопроєкт завдяки «потужній енергії Михайла Федорова, без якої точно нічого не було б». Гетманцев згадав, що перед прийняттям закону про новий правовий режим, між ними була тривала дискусія довжиною більше року. «Але ми в цій дискусії прийшли до певного компромісу, який нам вдалось провести разом. Це наша спільна дитина», — сказав голова Комітету фінансів, податків та мита.
За словами Гетманцева, навіть на другу річницю функціонування режиму Дія.City 8 лютого 2024 року він не бачив, що вже є результат, бо від всіх субʼєктів, які ідентифіковані як IT, в Дія.City увійшли лише 10%.
«Це говорить про те, що щось не так, що чомусь люди не йдуть», — повідомив голова Комітету.
Говорячи про цифри станом на сьогодні, Гетманцев озвучив, що за три місяці в Дія.City вже зʼявились 954 резиденти. «Ми маємо за 2023 рік більше 3 мдрл задекларованого податку на прибуток і певні позитивні ознаки цього правового режиму також є, тому ми можемо говорити про певний рівень задоволення від того, що ми зробили», — акцентував він.
Крім того, урядовець підкреслив, що залишаються досі схеми роботи через ФОП, які він назвав архаїчними. Але зазначив, що співпраця резидентів Дія.City з ФОПами не буде продовжена. «Тобто треба якнайшвидше переходити вже на нормальний цивілізований режим роботи і відмовлятись від цього архаїзму», — повідомив він.
Про «Дія.Сity»
«Дія.Сity» — спеціальний правовий режим для IT-галузі, який передбачає для компаній-резидентів IT-компаній, стартапів та венчурних фондів, які захочуть у ньому працювати, спеціальні умови оподаткування, нові форми та варіанти співробітництва спеціаліста з компанією (гіг- контракти як альтернатива схемі з ФОП), покращення інвестиційної привабливості українських IT-компаній, а також додатковий захист від свавілля силовиків.
В лютому 2024 року Мінцифри анонсували документ, який підтверджуватиме бронювання для резидентів «Дія.City» буде на умовах сплати вищого порогу зарплати.
Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який зробить «Дія.City» доступнішим навіть для найменших стартапів та посилює відповідальність за зв’язки з рф