🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
2 січня 2025, 14:54
2025-01-02
6 застосунків із 20 найпопулярніших належать українським розробникам, а серед запитів досі є VK та Яндекс Аліса — дослідження мобільних застосунків в Україні за 2024 рік
Експерти агентства інтернет-маркетингу Webpromo проаналізували рейтинг найпопулярніших застосунків серед українців у 2024 році та його зміни за останні роки. Також дослідили динаміку україномовних запитів в AppStore та Google Play, перевірили популярні застосунки в Україні та за її межами на наявність україномовної версії.
20 найпопулярніших застосунків за 2024 рік: ключові висновки
За даними Data.ai, перші 20 позицій у рейтингу займають розважальні, соціальні, корисні/продуктивні, додатки для ведення фінансів, шопінг та ігри.
Перше місце у загальному рейтингу посідає TikTok, який на сьогодні є одним з основних інструментів для просування бізнесу в онлайні.
Серед лідерів соціальних мереж в узагальненому рейтингу — TikTok, Threads, Instagram, Facebook. Серед месенджерів українці віддають перевагу Telegram, на другому місці WhatsApp.
Популярність Telegram, Viber і GetContact.
Шість застосунків із топ-20 у загальному рейтингу належать українським розробникам. Лідером є застосунок Нової пошти, Мій Київстар та Дія. Інші три — мобільні банкінги Приват24 та monobank, а також застосунок «Повітряна тривога», який не покидає рейтингів вже три роки поспіль.
При цьому топоові позиції для пристроїв Android та iOS дещо відрізняються. Серед користувачів iOS найбільш популярним є маркетплейс Temu, пошук Google (оскільки він може бути не встановлений за замовчуванням) та соціальна мережа Threads.
Користувачі Android найбільше користуються TikTok і месенджером Telegram, Temu посідає лише третю сходинку. Водночас соціальна мережа Threads навіть не увійшла до списку топ-20.
Популярність ChatGPT. Присутність чат-бота у всіх рейтингах топ-20 свідчить про те, що українці активно користуються ШІ в повсякденному житті.
Зазначимо, що в Україні переважає кількість користувачів Android. Так, частка ринку цієї мобільної операційної системи становить 67,32%, у той час, як для iOS — 32,31%. Ось як виглядають топ-20 для Android та iOS.
Як змінювався рейтинг найпопулярніших застосунків за останні чотири роки?
Chrome, Gmail та YouTube втратили свої позиції у рейтингах 2023 та 2024 років. З першої п’ятірки лідерів 2021-2022 років залишились Viber і Facebook, однак вони займають нижчі позиції порівняно з 2023 роком.
Temu вперше потрапив до топ-3 у 2024 році, змістивши Instagram на кілька сходинок.
До рейтингу вперше потрапила і соціальна мережа Threads, яка за популярністю випередила навіть Facebook.
TikTok залишається найпопулярнішою соціальною мережею, а Telegram — найбільш використовуваним месенджером.
Інтерес українців дещо знизився до мобільних ігор: наразі до рейтингу потрапив лише застосунок Brawl Stars, який посів 18 місце.
Найпопулярніші пошукові запити для Google Play та AppStore за даними AsoMobile
Найбільшу динаміку по популярності мають такі пошукові запити: «нова пошта додаток скачати», «вайбер скачати безплатно», «укрнафта додаток скачати».
Інтерес користувачів зростає до завантаження застосунків для «повсякденного» життя: Сільпо, Дія, Uber, Київстар тощо.
Зберігається попит на завантаження соціальних мереж та месенджерів — Viber, Facebook, WhatsApp.
Активно зростає попит на послуги мобільного банкінгу від А-Банк, Кредобанк, Ощадбанк, ПУМБ, Raiffeisen Банк, OTP Банк, Ідея Банк.
На третьому році повномасштабного вторгнення українців все ще цікавлять такі застосунки, як VK, Яндекс Аліса.
Динаміка україномовних та російськомовних пошукових запитів: як змінювався обсяг попиту за останні роки
На пристроях iOS з невеликим відривом лідирують україномовні пошукові запити, що характерні для пошуку українських застосунків.
Україномовні запити переважають при пошуку застосунку від українських розробників — «Дія», «Київстар», «Нова пошта». Кількість відповідних пошукових запитів збільшилась у порівнянні з 2023 роком, що вірогідно пов’язано зі зростанням популярності застосунків.
Щодо російськомовних запитів в популярних застосунках соціальних мереж спостерігається незначна тенденція до зменшення.
Яка кількість популярних застосунків має україномовну версію
Із рейтингу ТОП-20 найпопулярніших застосунків на всіх пристроях в Україні не має україномовної версії лише 1 — мобільна гра Brawl Stars.
Експерти Webpromo проаналізували 100 найпопулярніших застосунків на всіх пристроях в Україні. Серед них 41 застосунок не має україномовної версії.
Зі 100 найпопулярніших застосунків на всіх пристроях в Німеччині україномовну версію мають 36 застосунків (у 2 застосунках не вдалось переглянути підтримувані мовні версії).У Польщі україномовну версію мають 40 застосунків (у 4 застосунках не вдалось переглянути підтримувані мовні версії).
У Чехії україномовну версію мають 34 застосунки (у 2 застосунках не вдалось переглянути підтримувані мовні версії).
Здебільшого україномовні версії мають всесвітньо відомі соціальні мережі та платформи для роботи від Google і Microsoft, а також локальні застосунки, що критично необхідні для комфортного проживання у тій чи іншій країні. Наприклад, сервіси для бронювання житла, онлайн-банкінг, доставка їжі, таксі, запис до лікарень тощо.
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.
Учені планують відродити тасманійського вовка, використавши гени іншої істоти: коли чекати та до чого тут мамонти
Університет Мельбурна співпрацює з американською біотехнологічною компанією для планування генетичного відновлення популяції тилацина — сумчастого вовка. Останній відомий тасманійський вовк умер у неволі в 1936 році. У зоопарку Тасманії. Зараз учені збираються воскресити вимерлий вид і випустити його в дику природу.
ТОП-50 найбільших IT-компаній України: як змінилася перша п'ятірка та чи є в списку новачки
DOU опублікував оновлений рейтинг IT-компаній України за чисельністю працівників. Згідно з дослідженням, лише дві з п’яти найбільших компаній збільшили кількість спеціалістів за перше півріччя — GlobalLogic і Evoplay. Evoplay вперше потрапила до п’ятірки саме завдяки активному зростанню за останній рік (майже на 1500 спеціалістів із липня 2021 року).
Загалом кількість спеціалістів у п’яти найбільших ІТ-компаній зменшилася на 1,1 тисячі — з майже 40 000 в січні до 38 800 в липні. Публікуємо найцікавіше з дослідження.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі