💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
7 серпня 2023, 18:55
2023-08-07
Жінка відсудила в чоловіка половину грошей, які витратила, щоб зробити з сина айтішника. Що переконало суддю?
В реєстрі оприлюднили рішення суду про стягнення додаткових витрат на дитину, згідно з позовом жінки на свого чоловіка. Вона вимагала компенсувати їй половину коштів, які витратила на поглиблене вивчення сином програмування та купівлю компʼютера. На що спирався суд?
Шлюб подружжя з Києва, яке мало двох спільних дітей, рішенням суду був розірваний набагато раніше. І з чоловіка на користь жінки було стягнуто аліменти на утримання двох дітей у розмірі третини від всіх видів його заробітку, щомісячно, починаючи з 09.04.2009 р. та до їх повноліття. Але на суді по новій справі жінка заявила, що ніяких грошей на дітей він добровільно не надає.
Їхній спільний син Орест має здібності у сфері IT, поглиблено вивчає програмування, і в липні 2022 року жінка сплатила йому навчання за напрямком Full Stack Online 64, вартістю 29900 грн. Водночас, для можливості дистанційного навчання, жінка також придбала сину ноутбук Apple MacBook Air 13 M l Chip 256GB/7GPU Space Gray 2020 (M GN63) (M GN63/Z1240002D) вартістю 36 790 грн.
Позивач вказує на достатню фінансову спроможність відповідача сплачувати аліменти та брати участь у додаткових витратах на своїх неповнолітніх дітей.
Враховуюче те, що протягом 2018 — 2019 років Орест відвідував школу робототехніки та програмування «RoboCode», що надалі стало підставою для розвитку дитини у сфері ІТ, суд врахував посилання позивача на те, що дитина має здібності в цій сфері, а тому потребує додаткової фахової допомоги в розвитку своїх здібностей.
Крім того, суд підтвердив доцільність придбання жінкою для Ореста ноутбука, оскільки 24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією російської федерації в Україні введено воєнний стан, а тому навчальні заклади переведені на онлайн навчання.
Тож суд підтвердив позов про стягнення з чоловіка 33 345 грн, керуючись ст. ст. 10, 12, 81, 89, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України.
Мануал для джуна. Що треба знати новачку у frontend-розробці перед співбесідою на проєкт мрії: запитання для інтерв'ю та приклади тестових
Створювати ІТ-продукти можна на різних рівнях і вдосконалювати їх як зсередини, (backend), так і ззовні (frontend). Візьмемо, наприклад, сайт. Спеціаліст може працювати із завданнями «під капотом», а може розвивати інтерфейс сайту, застосунку чи спеціальне програмне забезпечення для бізнесу, щоб вони були зручними, зрозумілими та функціональними.
Останнім якраз займається frontend-інженер. Що ще треба знати джунам про frontend-розробку, що не варто робити перед співбесідою та на які запитання відповісти, щоби бути готовим на 100% — Frontend Engineer у Levi9 Олексій Горбунов розклав все по поличках у цьому матеріалі.