💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
30 вересня 2024, 11:09
2024-09-30
24% українських айтівців хоча б раз за свою кар’єру змінювали спеціалізацію: які ІТ-спеціалісти це роблять найчастіше і куди переходять
Найчастіше змінюють напрями досвідчені айтівці: серед спеціалістів із 10 років досвіду їх 39%. Зазвичай зміни спеціалізації пов’язані з логічним розвитком кар’єри в ІТ чи перехід у суміжні спеціальності.
Про це говорять результати літнього зарплатного опитування DOU.
Найчастіше переходять в інші ІТ-спеціалізації сисадміни, фахівці з DBA, Hardware Engineers, HTML-кодери та спеціалісти з підтримки, а серед нетехнічних — фахівці з Customer Success, продажів, перекладачі, техрайтери й офіс-менеджери. Понад 60% спеціалістів, які працювали на цих посадах, змінили свій напрям в ІТ.
Найменше змінюють спеціалізацію розробники, тестувальники, а також HR/рекрутери й художники/аніматори. Менш як 15% з них це робили.
Найпопулярніші ІТ-спеціалізації для переходу з інших спеціалізацій — РМ, DevOps і техрайтери. Понад 50% тих, хто працює тут, перейшли з інших ІТ-напрямів. Також перейшли з інших ІТ-сфер понад 40% аналітиків, фахівців з Data, Customer Success і Game Design.
Багато РМ мають досвід розробки (15%), роботи в аналітиці (14%) чи тестуванні (12%). 39% DevOps працювали сисадмінами, 21% — фахівцями підтримки, 11% — розробниками.
35% нинішніх розробників працювали за іншими напрямами. Серед розробників з досвідом понад 10 років майже половина змінювали спеціалізацію в розробці (47%).
Найчастіше це роблять Full Stack розробники — 41%. Переходять переважно у Back-end.
На другому місці — фахівці з Front-end — 33%. Більшість переходять у Full Stack.
Серед фахівців із Mobile спеціалізацію змінювали 29%.
Тестувальники схильні змінювати спеціалізацію в тестуванні, а не переходити на інші ІТ-напрями. 31% тестувальників змінювали свою спеціалізацію.
25% тих, хто працював Manual QA, нині працюють за іншим напрямом. Близько половини тих, хто змінює спеціалізацію, працюють як Automation QA, ще половина — як General QA.
Лише 19% тих, хто має досвід роботи AQA, перейшли в іншу QA-спеціалізацію
Близько 20%, хто працював у General QA, змінили напрям. Фахівці з General QA обирають для себе Automation QA (56% тих, хто змінив напрям), ніж Manual QA (37%).
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі