💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоШІ
13 травня 2024, 18:16
2024-05-13
Кількість користувачів ШІ майже подвоїлася за останні шість місяців, майже 75% офісних працівників використовують його в роботі — звіт
Дослідження компаній Microsoft і LinkedIn показує, що 3 з 4 офісних працівників використовують штучний інтелект на робочому місці. Схоже, що незабаром стане вимогою — 66% роботодавців і керівників компаній говорять, що не візьмуть на роботу людину, яка не володіє навичками ШІ.
Про це йдеться в «Щорічному звіті про індекс робочих тенденцій 2024». У ньому підкреслюється зростання залежності від персональних інструментів ШІ серед працівників, які намагаються впоратися зі швидким темпом та обсягом роботи.
У дослідженні вказується, що хоча лідери визнають важливість штучного інтелекту для бізнесу, багато хто вважає, що їхнім організаціям бракує чіткої стратегії ефективного використання ШІ для досягнення відчутних результатів.
Опитування, наведене у звіті демонструє такі показники:
90% користувачів штучного інтелекту заявили, що він заощадив їм час;
85% зосередилися на критично важливих завданнях;
84% відчули себе більш креативними;
83% отримали більше задоволення від роботи після використання штучного інтелекту.
Також близько 79% керівників компаній погоджуються з тим, що впровадження штучного інтелекту має важливе значення для конкурентоспроможності, але 59% висловили занепокоєння щодо кількісної оцінки підвищення продуктивності. Користувачі штучного інтелекту належать до всіх вікових груп, причому покоління зумерів лідирує з 85% використання, за ним ідуть міленіали — 78% і покоління X — 76%.
У розділі про побоювання щодо штучного інтелекту та скорочення робочих місць, 45% працівників непокояться, що штучний інтелект замінить їхні робочі місця, а 46% розглядають можливість звільнення заради кращих можливостей. Дослідження LinkedIn у США свідчать про 14% зростання кількості заявок на вакансії з минулої осені, причому 85% фахівців планують змінити роботу цього року.
Цікаво, що близько 66% роботодавців і керівників компаній не візьмуть на роботу людину, яка не володіє навичками ШІ, а 71% віддають перевагу менш досвідченим кандидатам з навичками ШІ перед більш досвідченими без них.
У звіті робиться висновок, що ШІ допомагає людям бути більш креативними й продуктивними, дає перевагу претендентам на роботу й зрештою трансформує всі аспекти роботи.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.