💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікРабота
4 ноября 2024, 17:49
2024-11-04
Чому інколи замість підвищення зарплати одному співробітнику, після його звільнення наймають на роботу ще 2-3 людей. Ось, що про це думають айтівці
Senior Quality Assurance Engineer Катерина Кролевецька розпочала в мережі дискусію про те, чому інколи співробітнику, який поєднує в собі кілька обовʼязків, відмовляються підвищити заробітну плату. Натомість після того, як людина йде з компанії, на її місце беруть двох або навіть трьох фахівців. Ось, що на це відповіли айтівці. Виявляється, такі випадки не рідкість.
«Людина працює, поєднуючи у собі обовʼязки кількох співробітників, їй не підвищують ЗП або підвищують на такий мізер що соромно казати. І врешті решт, людина йде. Бо не бачить виходу з ситуації. А на її місце беруть 2-3 нових співробітників. Тобто компанії було з фінансової точки зору вигідно утримати ту людину, що мала багато обовʼязків, добре працювала, знала проєкт. А нових треба онбордити, вчити і т. д. Чому ж тоді так відбувається?» — розмірковує Катерина Кролевецька.
Які причини цьому бачать айтівці
.NET Developer Олег Гончаренко зауважує, що в більшості випадків вітчизняним компаніям, які надають сервісні послуги, простіше «перепродати» 3 нових «галерщиків» ніж одного, що робить роботу за всіх. «Продали за 4Х купили за Х, нікого не хвилює дуже сильно, що там людина вміє чи не вміє. Так само як і за онбоардінг тім ліду не добавлять ні копієчки. Інакше б в компаніях не було по 500 співробітників, а достатньо було умовно і 50», — вважає розробник.
Підтримуючи цю тезу Node.js Lead Олена Шаровар пише, що дійсно, якщо це аутстафінг/аутсорсинг — то три вигідніше й надійніше одного. «Ну і якщо дуже багато було на одній людині — це десь зламані процеси, просто це з якоїсь причини не фіксили», — пояснює розробник.
Проте інколи причинам подібних ситуацій може стати і сам співробітник. Так вважає Сергій Саєнко, Project Manager та Military Operator. Він пише, що це сталось можливо й тому, що людина не аргументувала і не ставила правильні питання ТОПам компанії. «А якщо вона дійсно крута, як експерт, то чому не шукала інші можливості в інших компаніях. Ми ж не Японія — де є поганим тоном і не прийнятним змінювати місце роботи. Якщо є запит ринку — то відповідно є/буде релевантна пропозиція», — задає він слушні питання.
Досвід айтівців
Ось три подібні випадки, які навели айтівці з власного досвіду:
Quality Assurance Engineer Валерій Андрієнко також стикався з подібним. «Зазвичай така людина знає і дає конструктивні рекомендації щодо раціоналізації праці і розвантаження задля якості і відсутності вигорання. І дійсно більше робиш, більше дадуть», — впевнений він.
Як зазначає 3D-artist Андрій Харченко, інколи на керівні посади призначають людей у яких є особисті інтереси які збігаються з інтересами компанії не завжди. «І люди які здатні супроводжувати більше обов’язків мають більшу компетентність ніж керівник. А керівнику з такими не комфортно. Тож „керівник“ влаштовує такі умови за яких, фахівцю уривається терпець. Чи зацікавлений керівник в оптимізації бюджету, чи все ж таки зацікавлений у кількості підлеглих що в резюме керівника є чи не головним фактором його здібностей як керівника. А як фахівця на керівні посади беруть вкрай рідко. А тепер подумайте кого швидше за все комфортніше винаймати керівнику: оверскілс фахівця, чи купу молодих фахівців, які не тільки молодші за посадою, але і за віком. Звідси проблеми з еджингом, звідси проблеми з ефективністю команд і як наслідок проблеми провалів проєктів. Я був двічі свідком подібного сценарію. А коли людина що має великий досвід намагається вказувати на чинні обставини то таку людину ще звинувачують у токсичности. Якщо в компанії немає місця альтернативній думці, компанія досить швидко зазнає болючих змін. А причиною цих змін є небажання цінувати людей що мають оверскіли, але не мають адміністративної ваги», — поділився дизайнер.
Замість висновку
Chief Operating Officer у Prime Laser Systems Олена припускає, що така ситуація може навіть скластись на користь звільненому співробітнику. «В мене був такий досвід у минулому неодноразово. Але у всьому є свій позитив. Це тільки показує високий рівень працівника, котрий надалі може зайняти вищу посаду у іншій компанії. Такий собі поштовх до кращих змін», — вважає вона.
#Всратівакансії. ТОП-5 предложений о работе, над которые высмеивают айтишники
Количество вакансий в IT с началом войны сократилось, но шедевров среди них не стало меньше. dev.ua обычно попросит дизайнера Анну Лазурко, которая регулярно публикует в своем LinkedIn вакансии со странными и корявыми описаниями и требованиями, делать подборку из таких «шедевров». Вот здесь можно почитать первую, вторую и третью подборку.
Нынешняя подборка создана dev.ua с помощью хорошо известного в LinkedIn хэштега #сратовакансии. Наслаждайтесь!
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
«Незнание английского можно простить только дворнику». HR в LinkedIn задался вопрос о том, зачем публиковать вакансии на английском. Вот что ответили айтишники
HR из Днепра Любовь Ковалевская в LinkedIn возмутилась тем, что компании выставляют вакансии на джоб-сайтах на английском языке. Айтишники быстро объяснили, в чем дело.
В TikTok набирает обороты новый тренд – тихое увольнение. Что такое quiet quitting, почему оно возникает и почему зуммеры не хотят выкладываться на работе по полной
В TikTok набирает обороты тренд quiet quitting — «тихое увольнение». Тренд получил популярность после появления TikTok-видео от пользователя @zaidleppelin. В нем автор объясняет, что работа — это лишь часть жизни. «Ценность человека не определяется его работоспособностью», — заявляет zaidleppelin в ставшем вирусным видео. Рассказываем, что такое «тихое увольнение», почему оно возникло массе сейчас и какие последствия будет иметь.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале
Це практикується не тільки в IT