Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаВійна
6 квітня 2022, 17:34
2022-04-06
«О 5:17 ранку нас розбудили звуки артилерії». Яким було ваше 24 лютого: розповідають айтішники
dev.ua пропонує читачам поділитися своїми спогадами про те, яким для вас був день 24 лютого. Герої наших статей охоче розповідають про це, тож ми вирішили, що цим захочуть поділитися значно більше людей.
Наводимо спогади айтішників, які вже розповіли, як і де їх застала війна. нам надійшла ціла добірка спогадів від співробітників Sigma SoftWare.
Це вже четвертий матеріал із циклу про перший день війни. Перший, другий та третій сповнені розчарувань, сліз та болю.
dev.ua пропонує читачам поділитися своїми спогадами про те, яким для вас був день 24 лютого. Герої наших статей охоче розповідають про це, тож ми вирішили, що цим захочуть поділитися значно більше людей.
Наводимо спогади айтішників, які вже розповіли, як і де їх застала війна. нам надійшла ціла добірка спогадів від співробітників Sigma SoftWare.
Це вже четвертий матеріал із циклу про перший день війни. Перший, другий та третій сповнені розчарувань, сліз та болю.
Мій ранок 24 лютого розпочалося з тривожного смс-повідомлення від Sigma Software. Вже не пам’ятаю контексту, але було щось про вибухи. Я зрозуміла — це початок війни. Якби не ті повідомлення, напевно, я б і далі солодко спала.
Я живу у Києві, але за день до початку війни мені довелося поїхати до Івано-Франківська на зустріч. І я не могла уявити, що не повернуся ще довго. Я їхала з маленькою сумкою, в якій був один худий та одна пара штанів.
Всі мої речі, важливі документи, теплий одяг залишилися на «Дружби народів». Іронічно, чи не так?
Я прокинулася і заодно розбудила всіх, хто на той час був у Харкові та Києві, щоб переконати їхати до безпечних міст. Хоч навіть Івано-Франківськ, місто далеко від Харкова та Києва, не було безпечним. З самого ранку 24 лютого його встигли бомбити. Тричі!
Перший день був сповнений відчаю та потоку новин. Але після нього я зрозуміла, що хочу залишатися в Україні та допомагати. Оскільки мій тато пішов у якості добровольця, а брат — військовозобов’язаний, який теж одразу виявив бажання захищати країну, я вирішила проявити свою позицію.
З другого дня війни я стала волонтером. Приймала сотні дзвінків, координувала маршрути, шукала необхідні медикаменти разом із командою Sigma Software.
Марія, Recruitment Team Lead
Мене звати Марія, я з Харкова. Мій ранок 24 лютого розпочався досить рано. Я захворіла та не могла спати через кашель. Я встала з ліжка, щоб прийняти ліки. На годинниках було пів на шосту ранку, я нічого не чула, лише побачила, як на вулицях скупчується багато людей. Проте я не надала цьому особливої уваги. Згодом не змогла заснути знову, тому увімкнула сповіщення на своєму мобільному та відкрила ноутбук, щоб попрацювати… І тоді я дізналася…
Першого дня ми намагалися спуститися в метро, проте залишатися там довго було дуже важко, особливо з дитиною. Тож ми вирішили ховатись у коридорі нашої квартири. Я повернулася на роботу в понеділок, тоді я і моя родина ще не планували виїжджати з міста. Все змінилося, коли почалися серйозні обстріли та авіаудари. Наступного дня сумнівів уже не було: ми мали виїхати. Це було важке рішення і страшне. Мої колеги, які раніше евакуювались, підтримали мене своїми історіями та досвідом. Я вписала свою сім’ю до наступного списку евакуації від компанії. Ми виїхали 2 березня.
Софія, HR Manager
Я — Софія, донедавна жила в Харкові. Вранці 24 лютого прокинулася від звуків обстрілів. Пам’ятаю, як сказала мамі, котра жила зі мною та сином: «Мамо, війна почалася, треба виїздити».
Проте легше сказати, ніж зробити. Я не розуміла, як ми можемо це зробити без автомобіля, ще й у такій ситуації. Все було, як у тумані.
За щасливим збігом обставин, ми змогли виїхати з міста того ж ранку разом із сім'єю моєї сестри та залишитися з ними ненадовго у новому місці. Далі нас чекали кілька тижнів переїздів, протягом яких мене дуже підтримували колеги, мої керівники та компанія, яка дала можливість централізовано евакуюватися, а також знайшла та оплатила тимчасове житло.
Віктор, UI designer
Я — Віктор. Живу в Києві, весь час з початку війни залишаюся у місті. Я добре пам’ятаю, як за кілька днів до того, як усе почалося; всі, хто цікавився політикою, обговорювали останні події. Проте мало хто по-справжньому вірив, що можуть розгорнутися такі масштабні бойові дії.
Четвер для мене — це день тренувань. Я рано встав і пішов на тренування: планував весною взяти участь у марафоні й готувався.
По дорозі я почув вибухи, потім отримав повідомлення від друзів з різних міст, що у них схожі ситуації.
Я повернувся додому, це був, мабуть, один із найважчих днів. Психологічно.
Я не планую їхати із Києва. Дуже люблю це місто, і в разі потреби готовий зробити свій внесок у захист столиці.
Віра, PR Manager
Ми з чоловіком та дворічною донькою живемо у передмісті Харків, у прикордонній смузі. Прямо до кордону — десь кілометрів двадцять. 24 лютого о 5:17 ранку нас розбудили звуки артилерії. Хоч я ніколи не чула цього наживо, у перші ж секунди зрозуміла, що це, і що відбувається. Буквально зразу ж згасло світло, а з ним зникло все — і вода, і опалення, і інтернет.
Ми швидко одяглись та сіли у вітальні чекати, що буде далі. Перша канонада скоро вщухла, далі були поодинокі постріли, але вони стрімко наближалися. Будинок тремтів від кожного залпу. Вже за кілька годин ми почули звуки важкої техніки. Цілий день ми провели вдома. Вже о другій половині дня вимкнувся мобільний інтернет, а потім і мобільний зв’язок.
Без світла вже до вечора «сіли» телефони, і ми опинилися відірваними від усього, не знали що відбувається, лише бачили біля вікна як на сусідньому полі розгортається військовий табір — а чий, ми не знали.
Загалом у перший день не було відчуття, що це щось серйозне чи щось надовго. Сама трохи дивувалася своєму спокою. Дещо переживала за роботу та команду. І за дитину. Донька не розуміла, що коїться, але відчувала — щось дивне, бо батьки не працюють, гуляти не можна, світла нема…
У першу ніч без світла, без інформації було нервово. Ми побачили як у Харкові відпрацювали ППО, чули як пролітали літаки. Вранці на другий день ми змогли виїхати до Харкова.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)