6 лютого 2024 року, відбулася презентація спілки Diia City United, до якої на початку увійшли 10 найбільших IT-компаній України.
Наразі спілка має орієнтовно 30 учасників, серед яких Ajax Systems, BDO BSSH, Computools, Genesis, GIGAGROUP, ITIP, LetyShops, MacPaw, Mate academy, monobank, Netpeak Group, NP Digital, QuartSoft, Reface, RIA, Roosh, SQUAD, Uklon, ВЧАСНО. Ще з 50 компаніями ведемо активні переговори на різних стадіях.
Є два види членства. Перший — члени з правом голосу, які обов’язково мають бути резидентами «Дія.City». Другий — асоційоване членство, яке передбачено для компаній, які розглядають членство, проте вони, наприклад, ще не впевнені щодо нього. Асоційованими членами також можуть стати важливі учасники екосистеми, не зареєстровані в «Дія.City», — венчурні фонди, private equity фонди, інвестори, акселератори тощо.
У спілки є низка критеріїв, за якими розглядається компанія, яка хоче долучитись.
Цілком підтримую тезу про необхідність усунення багів у тлумаченні норм «Дія.City». На практиці бачимо, що податкова служба часто трактує положення по-своєму — особливо щодо КІК, ПнП, та умов перебування у спецрежимі. Це створює ризики для ІТ-компаній, які формально відповідають критеріям, але стикаються з претензіями через «нестандартне» бачення контролюючих органів.
📌 Ми консультувались з аудиторською фірмою «Наша Бухгалтерія»https://nashabuhgalteria.com/ — вони глибоко занурені в тему «Дія.City», ТЦО та міжнародного оподаткування. Дають чіткі пояснення, як оформити документи, уникнути подвійного трактування і підготуватись до перевірок. Рекомендую, якщо хочете мати спокій і юридичну підтримку.