💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікШІ
21 вересня 2024, 11:00
2024-09-21
CAIO Netpeak Group поділився інструкцією, як побудувати генеалогічне дерево за допомогою ШІ. Ось що потрібно зробити
Багато людей цікавляться своїми нащадками й зараз уже залучають для цього новітні технології. Одним із таких «помічників» став штучний інтелект. Сергій Саута, директор із питань штучного інтелекту Netpeak Group, поділився інструкцією, як за допомогою AI згенерувати генеалогічне дерево родини.
Отже, як побудувати генеалогічне дерево (дерево роду) за допомогою штучного інтелекту? Ось що радить зробити Сергій Саута:
Етап № 1 — збираємо дані за вашим прізвищем і місцевістю. Сайт familysearch. org — реєстрація\логін — пошук — записи — більше опцій — пишете прізвище, ставите галочку поруч — (якщо потрібно, вибираєте країну чи область, щоб звузити пошук) — усі результати копіюєте в пам’ять.
Етап № 2 — побудова дерева роду. Відкриваєте Клод claude. ai — вставляєте скопійовані результати (якщо щось буде не так із копіюванням результатів, то зробіть експорт результатів) і пишете такий запит-промпт (просто скопіюйте текст далі та вставте в поле до ШІ):
Створи повне візуальне генеалогічне дерево на основі наданої інформації. Дерево має включати такі елементи:
Усі особи, згадані в документі, без винятків. Чітку ієрархічну структуру, що показує зв’язки між поколіннями та родинні стосунки. Для кожної особи вкажи:
Повне ім’я Дати народження і смерті (якщо відомі) Місце народження або проживання Імена батьків (якщо відомі)
Візуальне розділення різних гілок родини. Кольорове кодування для позначення різних поколінь. Лінії або стрілки, що показують прямі родинні зв’язки (батьки-діти, подружжя). Легенду, що пояснює всі використані символи, кольори та позначення.
Масштабоване зображення, яке можна збільшувати для перегляду деталей, зберігаючи при цьому загальну структуру дерева. Додаткову інформацію про кожну особу (професія, важливі життєві події тощо), якщо така інформація доступна. Позначення осіб, для яких інформація неповна або відсутня. Можливість відображення бічних гілок родини (наприклад, через шлюби) без порушення основної структури. Датування кожного покоління для кращого розуміння хронології.
Зверни особливу увагу на складність завдання через велику кількість осіб. Якщо повне візуальне представлення всіх осіб на одному зображенні виявиться непрактичним, запропонуй альтернативні методи представлення даних, як-от розділення на кілька пов’язаних дерев або використання інтерактивного формату. Кінцевий результат має бути чітким, інформативним і легким для навігації, даючи змогу легко простежити родинні зв’язки та знайти інформацію про кожну особу.
Важливо!
Якщо у вас дуже багато результатів, і малюнок не виходить навіть списком, то спробуйте за допомогою фільтрів трохи зменшити кількість.
Ну, а коли малюнок готовий, то продовжуйте його додавати, виправляти, бо це ж машина робота, багато помилок може бути, але є з чого почати.
Сайти, які вам можуть допомогти в наповненні генеалогічного дерева (приберіть пробіли):
ridni. org pra. in. ua myheritage. com gwar. mil. ru pamyat-naroda. ru
Список можна доповнити іншими сайтами, які більш релевантні для вашого родового дерева.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі