Вікторія ГорбікСтартап
6 серпня 2023, 11:00
2023-08-06
Команда Житомирської політехніки AIDreamers представила прототип медбота, який може вимірювати температуру
Студенти Житомирської політехніки з команди AIDreamers представили на YEP Hardware Engineering Hackathon, за підтримки програми USAID, прототип роботизованого сервісу для медичних закладів. Ось, як він працює.
Студенти Житомирської політехніки з команди AIDreamers представили на YEP Hardware Engineering Hackathon, за підтримки програми USAID, прототип роботизованого сервісу для медичних закладів. Ось, як він працює.
Медбот розробили троє студентів-стартаперів: Антон Горлаківський, Нікіта Нєвєдров та Хомич Роман.
Основна задача пристрою — розвантажити медичних представників від збору показників, зокрема, температури, та забезпечення приватності маломобільних пацієнтів.
Робот рухається автономно за намальованими стрічками. За допомогою QR-кодам, розташованим на його шляху, він ідентифікує, до якого пацієнта йому потрібно поїхати, щоб виміряти, наприклад, температуру.
За допомогою камери та інфрачервоного датчика температури він розпізнає обличчя пацієнта та робить заміри.
Останнім етапом в EXCEL-файл медбот записує інформацію, яку він отримав, зокрема це — температура. Крім того, в EXCEL-файлі представлена карта маршруту, де зʼявляються мітки, якого пацієнта вже обслуговували.
Юнаки зібрали прототип медбота буквально за кілька днів хакатону, тому його вигляд, як вони самі підтверджують, дуже простий. На попередню підготовку студенти витратили приблизно місяць, враховуючи, що тиждень пішов на закупівлю компонентів.
За словами стартаперів, програмний код, використаний в медботі, особливий в першу чергу тим, що їм довелось його оптимізувати під обмежене фінансування та вибір найдешевших компонентів.
«Ми використали майже всі шини, які тільки були в Arduino», — зазначили вони.
Крім того, за їхніми словами, робота стала можлива в першу чергу коштом практики, яку вони мали змогу отримати, навчаючись у Житомирській політехніці.
Вартість запчастин, з яких складається прототип медбота, за словами стартаперів приблизно 18 000 грн.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.