Український стартап визначатиме рівень тривожності, депресії та стресостійкості військових за допомогою нейронаукового трекера. Як це працює
Українські нейробіологи створили унікальну технологію, яка допомагатиме військовим.
Українські нейробіологи створили унікальну технологію, яка допомагатиме військовим.
Український стартап Anima анонсував запуск кабінету для військових психологів, який дасть їм змогу оцінювати рівень тривожності, депресії та стресостійкості військових за допомогою нейронаукового трекера. Наразі команда збирає заявки від зацікавлених терапевтів.
Anima — платформа, заснована підприємцем Романом Гавришем та нейробіологом Сергієм Даниловим. Основою проєкту є інноваційний тест, який за допомогою відстежування руху очей дає змогу визначити рівень стресу, тривоги чи депресивного стану. Тест проводиться на онлайн-платформі з використанням вебкамери.
Тепер у терапевтів з’явиться можливість вести облік підопічних, призначати зустрічі/сесії, проводити скринінги та опитування підопічних та зберігати історію їхнього стану. Також додасться можливість використовувати АІ-асистента, спеціально натренованого на психологічних даних, для допомоги у визначенні стану підопічного, складанні плану лікування та супервізії. По суті, це своєрідна CRM-система для терапевтів + АІ-помічник.
У процесі тестування військовим демонструють два типи зображень — емоційно нейтральні (пейзажі, тварини, міські види) та тригерні (окопи, поранення, зруйновані міста, понівечені тіла тощо). Програмне забезпечення аналізує, як людина реагує на кожен тип зображення, визначаючи, чи уникає вона погляду на загрозу або, навпаки, зосереджується на ній.
Цей метод допомагає військовим психологам своєчасно виявляти перші зміни у психічному стані солдатів, запобігати негативним наслідкам бойового стресу та забезпечити ефективність виконання бойових завдань.
Усі результати тестів підопічних кодуються та зберігаються в кабінеті терапевта. Anima не зберігає ніяких даних та не записує відео чи зображень під час проходження тесту. Для реєстрації на платформі військові використовують тільки своє псевдо.
Військові психологи можуть відстежувати динаміку військових, призначати нові тести, бачити історію пацієнтів та вести власні нотатки в одному місці, що спрощує їхню роботу.
«На фронті важливо відрізнити природну реакцію на сильний стрес від справжнього розладу, адже вони часто виглядають дуже схоже, але вимагають різного підходу. Anima допомагає військовим психологам і командирам точніше діагностувати стан бійців. Дає змогу чітко побачити, хто потребує оперативної допомоги на місці, а кому необхідна спеціалізована підтримка поза гарнізоном. Такий підхід економить ресурси, швидко відновлює боєздатність підрозділу та підвищує довіру командирів до роботи психологічної служби», — зазначає Віктор Комаренко, офіцер-психолог 3 ОШБр, співзасновник нейротехнологічної компанії Beehiveor.
Користування платформою є безплатним для військових. Зокрема, кабінет вже активно використовується психологами у Третій окремій штурмовій бригаді. Це зручне рішення моніторингу психічного здоров’я військових, що є важливим для їхньої ефективності та безпеки, та ведення документації.
Отримати доступ до кабінету можуть усі охочі терапевти. Військовим психологам потрібно написати на електронну скриньку [email protected], зацікавленим терапевтам на [email protected].