Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Вікторія ГорбікЗброя
16 березня 2023, 12:05
2023-03-16
В Україні пройшли демонстраційні випробування антидронової рушниці власного виробництва
Міський голова міста Дрогобич Тарас Кучма на брифінгу в Укрінформ презентував антидронові рушниці від команди українських розробників з Кривого Рогу, Києва та інших міст компанії Piranha-Tech.
Міський голова міста Дрогобич Тарас Кучма на брифінгу в Укрінформ презентував антидронові рушниці від команди українських розробників з Кривого Рогу, Києва та інших міст компанії Piranha-Tech.
Про систему
Як повідомив Юрій Момот, перший заступник генерального директора Piranha-Tech, антидронова рушниця — це колективна зброя, яка по статистиці збільшує до 70% виживання особового складу. При системній роботі ця цифра може бути збільшена до 90%.
Фахівці компанії розробили програму «Закрите небо», за якою мають можливість виявляти дрони та безпілотники, а також систему протидії ним, яка блокує радіосигнали та телеметрію. В такому випадку дрон втрачає управління та повертається до запрограмованої точки зльоту або сідає.
Скрін Укрінформ
Портативний 5-канальний джамер Piranha-Tech може використовуватись як зі всеспрямованими, так і зі скерованими антенами, встановленими на ложементі як гвинтівка. Призначений для глушіння сигналів у діапазоні від 428МГц до 5800 МГц на дистанції до 5000 м. Три протидронні гармати та детектор створюють лінію контролю 8000 м глибиною 2 км.
Юрій Момот повідомив, що компанія змогла швидко перенести виробництво і почати виробляти системи анти-дрон, які передають наразі військовим, їх закупляють благодійні фонди, а також місто передає системи ЗСУ.
Скрін Укрінформ
Вартість системи боротьби проти дронів Piranha-Tech згідно з даними на сайті 499 000 грн.
«Ми дуже хочемо, щоб наше місто було безпечним. А вони доказали, що вони можуть зробити ціле місто безпечним», — зазначив Тарас Кучма про команду розробників.
Він повідомив про успішні випробування портативної системи анти-дрон на три або пʼять каналів, які проходили в місті Дрогобич, і підкреслив, що вони доказали свою ефективність.
«Тільки ракети по балістичній траєкторії могли вразити Дрогобич, все інше ми перекриваємо», — акцентував міський голова.
Скрін Укрінформ
Комплекси вже передавали на передову воїнам національної гвардії та тероборони.
«Система доказала свою ефективність і ми готові за це платити гроші», — зазначив Тарас Кучма.
Як стати пілотом для безпілотників «Армії дронів». 14 шкіл дронів України
Голова Мінцифри Михайло Федоров повідомив 10 лютого, що на «Армію дронів» через «Дію» задонатили понад 100 млн грн від майже 160 000 українців.
Школи та навчальні заклади України обʼєднались із метою навчання екіпажів, які керують БПЛА.
Ми зібрали дані про ці навчальні заклади й 13-м в сьогоднішньому списку додаємо Global Drone Academy — центр підготовки пілотів БПЛА, а 14-м — Рівненський Центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected]
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі