Армія дронів планує навчити в найближчі 3 місяці до 2000 операторів
У Мінцифрі розповіли про головний дронний проєкт України.
У Мінцифрі розповіли про головний дронний проєкт України.
У Мінцифрі розповіли про головний дронний проєкт України.
Армія дронів планує навчити протягом найближчих 3 місяців до 2000 операторів, повідомили dev.ua в Міністерстві цифрової трансформації.
Для цього Армія дронів вже підключила дві школи, які навчають пілотів для БПЛА, і найближчим часом до програми приєднаються ще 10 шкіл.
За цей місяць для Армії дронів вже навчили близько 400 операторів. Тому, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, показник більш ніж адекватний.
«Чим більше буде дронів, тим більше потрібно буде пілотів. І необхідно додатково відкривати школи, тому що пілотів не вистачає», — наголосив він.
І наголосив, що питання не у кількості шкіл, а у кількості випускників, але на першому етапі йдеться про 10-15 шкіл, які навчатимуть сотні студентів. Далі приєднуватимуться нові.
За словами Федорова, на першому етапі проєкту Армія дронів планується закупити 200 безпілотників, які можуть літати до 24 годин на відстань 160 км і залишатися майже непомітними для ворога. Отже, їх ще складніше збити.
Проєкт стартував 1 липня і за цей час з усього світу ми зібрали понад 630 млн гривень. Вже підписали перші договори на 260 млн грн на закупівлю безпілотників для Армії дронів. Це 78 мультикоптерів Matrice, оснащених технологією штучного інтелекту, дві наземні системи для 20 ударних дронів-камікадзе Warmate та 20 супер-дронів Fly Eye.
Окрім проєкту Армії дронів багато безпілотників на фронт передають волонтери, ще окремо купує Міноборони. Але, за словами Михайла Федорова, зараз усім важливо поєднати зусилля.
«Окремо Міноборони купує, окремо волонтери працюють, а ми намагаємось з усім цим максимально синхронізуватися, щоби у нас була єдина стратегія. Щоб кожен розумів, який він робить внесок в умовну Армію дронів наших збройних сил», — сказав міністр.
Він зазначив, проєкт Армія дронів реалізується спільно з Генштабом ЗСУ, тому вдалося сформувати системне бачення запитів та потреб на передовій.