💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікГаряченьке
9 грудня 2023, 10:54
2023-12-09
БЕБ звинувачує відомого ритейлера в ухиленні від сплати податків на понад 57 млн грн додаванням нібито безплатних книг в чеки
Бюро економічної безпеки України заявило про викриття схеми штучного заниження ПДВ у відомої мережі магазинів побутової техніки. Сума недосплати податків становить понад 57 млн грн. Ймовірно, мова йде про Comfy.
Наприкінці листопада в мережі зʼявилась інформація про те, покупці побутової техніки в мережі «Фокстрот», «Алло» та COMFY почали скаржитись на те, що їм додавати в чеки «безплатні» електронні книжки, роблячи знижку на загальний товар. Інколи навіть без попередження. Таким чином магазини, ймовірно, намагались зменшити свої податкові зобов’язання з податку на додану вартість (ПДВ).
Продаж українських книжок (зокрема електронних) та аудіокниг (які озвучені українською мовою) звільнені від сплати ПДВ. Тому, заміняючи частину вартості пилососа на аудіокнижки, магазин отримав від покупця все ті ж гроші, але зобов’язання зі сплати ПДВ зменшив.
Реакція держорганів
Вчора детективи БЕБ повідомили про відкриття кримінального провадження щодо відомого ритейлера побутової техніки.
За наданою інформацією, ритейлер занижував позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, яка сплачується до державного бюджету шляхом додання у фіскальних чеках електронних книг, сервісів до смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо, які не підлягають оподаткуванню.
Таким чином ритейлер занижував позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, яка сплачується до державного бюджету. У підсумку підприємство недоплатило понад 57 млн грн податків.
Хто з ритейлерів
5 грудня, як пише Forbes, під час RAU Summit 2023, CEO Comfy Ігор Хижняк заявив, що два тижні тому до них навідувались представники БЕБ. «Два тижні тому — в розпал „Чорної пʼятниці“, максимально пікових продажів — до нас завітали з БЕБ», — розповів він. За словами Хижняка, щось подібне він «проходив при Януковичі, але тоді були квіточки». «Співробітники БЕБ лякають і блокують людей, півтори години не показують ухвалу […] Минулого року ми сплатили 750 млн грн податків, цього — приблизно 1 млрд грн. Аудіюємося „великою четвіркою“. Тобто в Deloitte та КPMG немає запитань до податків, а у БЕБ є», — заявляв Хижняк.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі